Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google Play, Ünlü Bitcoin Cüzdan Uygulamasını, Bazı Güvenlik Önlemlerini Kapatmaya Zorladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google Play, Ünlü Bitcoin Cüzdan Uygulamasını, Bazı Güvenlik Önlemlerini Kapatmaya Zorladı!
Google Play, Ünlü Bitcoin Cüzdan Uygulamasını, Bazı Güvenlik Önlemlerini Kapatmaya Zorladı!Popüler Bitcoin cüzdanlarından birisi olan Samourai Wallet, Google (NASDAQ:GOOGL) Play Mağazasının ”yeni aşırı kısıtlayıcı politikaları” gereğince, birden fazla güvenlik önlemini kapatmaya zorlandıklarını duyurdu. Cüzdanın arkasındaki geliştiriciler yeni kurallara dahil olmamak için bir başvuruda bulunsa da, Google geliştiricilerin başvurusunu reddetti.

Google Tarafından Getirilen Yeni Kurallar
Gizlilik odaklı mobil BTC cüzdanı Samourai’nin geliştiriciler geçtiğimiz Pazartesi günü yaptıkları bir duyuruda, Google tarafından birkaç güvenlik özelliğini kapatmaya zorlandıklarını belirttiler.

Uygulamanın Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, öncelikle Stealth Mode, sonra SMS Commands ve en son da SIM Switch Defense isimli ek güvenlik uygulamaları, Google tarafından kapatılmaya zorlandı.

SIM Switch defense isimli uygulama, kullanıcıları sim kartlarının kaçırılması durumunda uyarırken, Stealth Mode uygulaması zararlı çevrelerde yaşayan insanların, bilgisayar içerisinde bir Bitcoin cüzdanı taşıdıklarını belli etmeden işlem yapabilmelerini sağlıyordu ve son olarak da SMS Commands özelliği cüzdanını kaybetmiş kişilerin uzaktan Bitcoin Wallet uygulamasını silmelerini ve daha fazla Bitcoin kaybına uğramamalarını garanti altına alıyordu.

Daniel Arraez isimli bir kullanıcı, yeni güncellemelerin kapatılmasından sonra Google’ın özellikle bir çok Venezuela vatandaşını tehlikeye attığını ve bunun tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Google Play, Ünlü Bitcoin Cüzdan Uygulamasını, Bazı Güvenlik Önlemlerini Kapatmaya Zorladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google Play, Ünlü Bitcoin Cüzdan Uygulamasını, Bazı Güvenlik Önlemlerini Kapatmaya Zorladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Josh Rager’a göre, Bitcoin’de endişelendirecek seviye 7700 dolar Brezilyalı Banka Bradesco, Yerel Kripto Para Borsasının Hesaplarını Kapattı Swift ve Ripple (XRP) İş Birliğine Gidecek mi? Resmi Açıklama Geldi Birleşik Arap Emirlikleri İçerisinde Blockchain Tabanlı Atık Yönetimine Geçildi! Bitcoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaştı! Geleceğin 2 Devi: Electroneum ve Ravencoin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır