Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor
Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer sanal dövizler Çarşamba günü Google’ın kendi platformlarında kripto para bağlantılı reklamları yasakladığını söylemesiyle düşüşlerini sürdürdü.

Bitcoin en son saat 14.38’de %3,65 azalarak 8.685,40$’dan işlem görüyordu, Pazar günü test ettiği 8.462,00$’dan çok uzakta değildi. Kripto para Aralık ayında 20.000$’ı gördükten sonra Şubat ayının başında 6.000$’a kadar düşmesinin ardından yeniden zemin kazanmaya çalışıyor.

Diğer sanal dövizler de düşüşte, Ethereum Bitfinex borsasında %4,75 azalarak 660,60$’a geriledi.Ripple %2,97 düşerek 0,74000$ olurken Litecoin en son %3,76 düştü ve 166,78$ oldu.

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) Inc’in sahip olduğu Google Çarşamba günü Haziran ayından itibaren kripto para ve benzeri metaryellerin reklamlarını yasaklayacağını duyurdu. Aynı hamleyi bu yılın başlarında Facebook’da (NASDAQ:FB) yapmıştı.

Google’ın reklamlardan sorumlu yöneticisi Scott Spencer, “Dünya’nın gelecekte kripto paralarla nereye gideceğini gösteren kristal bir topumuz yok, ama tüketici zararları veya tüketicileri zarara uğratma potansiyeli sahip bir alanda üst düzey tedbirler almaya karar verecek kadarını gördük.” dedi.

Yasaklamalar dijital döviz fiyatlarına aşağı yönde etki yaparken, broker platformu BrokerNotes CEO’su Marcus Taylor duyurunun “kripto para ticaretini engellemek yerine, yanlış bilgilere dayanan kötü kararların alınmasını önleme ve piyasalara bir denge getirmek amacıyla servis edilecek.” dedi.

Bu sırada tüccarlar dikkatlerini merkez bankacılar ve liderlerin kripto paraları masaya yatırması beklenen gelecek hafta Arjantin’de başlayacak olan G20 finans zirvesine çevirdi. Katılımcıların para aklama ve potansiyel finansal denge hususunda dijital dövizlerin rolünü tartışması bekleniyor. Popülaritelerinin artması ve daha dalgalı bir görünüm kazanmalarıyla beraber Dünya çevresindeki düzenleyiciler sanal dövizleri düzenleme çabaları sarf ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Uzmanları Son Çeyrekte En Çok Kazandıracak Altcoinleri Paylaştı! Çinli Perakende Devi JD.com, Blockchain Araştırma Merkezi Açtı Önde Gelen Kripto Para Borsası Huobi, Türev Piyasasına EOS’u Ekledi! ”Bitcoin 20.000 Doları 2019 Sonunda Görecek” Bu Uygulama İle Bitcoin’in Yaratıcısı Olduğunuzu İddia Edebilirsiniz! Coinbase Cüzdanına Bitcoin Cash Desteği Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır