Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor
Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor

© Reuters.  Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor© Reuters. Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor

Dünyanın en büyük internet teknoloji şirketlerinden biri olan Mountain View Google, kripto para birimleri üzerindeki duruşunu tersine çevirerek, 2018’in başlarında yürürlüğe giren kriptoyla ilgili reklamlara ilişkin yasağını kaldırıyor.

Google, Kripto Para Reklam Yasağını Kaldırıyor

2018 yılının mart ayında, arama motoru motor gücü Google, Facebook’un, Twitter’ın ve diğerlerinin Facebook, Twitter ve diğerlerinin başında, ICO’lar, cüzdanlar ve hatta alım satım tavsiyeleri de dahil olmak üzere, kripto para ile ilgili reklamcılıkla ilgili yaygın bir yasağın yayınlanmasını izledi. O zamandan beri, kripto para piyasası, yeni yatırımcılarda cazip görünmemesi nedeniyle, sert fiyat dalgalanmaları ve sürekli bir düşüş yaşadı.

Ancak, Finansal ürün ve hizmet politikasında yapılan yeni bir güncelleme ile platform, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’da reklam yayınlamaya yönelik kripto para değişimine izin vermeye başlayacak. Diğer ülkeler ise bu tarihe dahil değil. Google, reklam verenlerin, reklamlarının yayınlanacağı ülke için onaylanması gerektiğini ve Google’dan sertifika almaya hak kazanan reklam verenlerin, politikanın yürürlüğe gireceği Ekim ayında başvurabileceğini söylüyor.

Yeni güncellenmiş politikadan kayda değer bir şekilde eksik olan, cüzdanlar, ticaret danışmanlığı veya ICO’lar dahil olmak üzere diğer kripto varlıklara referans. Google aksini söylemediği sürece, bu ürünler Mart’tan önceki politika güncellemesi kapsamında yasaklanmış olacak.

Yasaklama Öncesinde Başlayabilir

Facebook ve diğer platformlarında, kripto para ile ilgili reklamları yasaklayan Google, aynı zamanda Facebook’un kripto para ile ilgili reklamsız reklamlarda da liderliği üstlendi.

Haziran ayında Facebook, bazı kripto para birimi ile ilgili reklamların yayınlanmasına izin veren reklamcılık politikalarında bir değişiklik yaptığını duyurmuştu. O zamanlar, Reddit’teki keskin gözlü kullanıcılar, Google’da AdWords platformu üzerinden yayınlanan Coinbase reklamlarını buldu. Ancak, iki şirket de reklamların yasaklanmasıyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı.

Google’ın Kripto Üzerindeki Baskısı

İlk günlerinde şirket, kripto para birimleri gibi basit bir arama motoru olarak gizlenmiş olsa da, ortaya çıkan yıkıcı bir teknolojiydi. Düzgün bir pozlama olmadan, Google bugün olduğu gibi yaygın bir şekilde benimsenmeyebilir.

Google bununla birlikte, yeni varlık sınıfını engellemek için elinden gelen her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Kripto ile ilgili reklamlara ilişkin reklam yasağının yanı sıra, kripto para birimleri için benimsenen Google Chrome uzantılarını ve Google Play Store’dan kripto para kazandıran madencilik uygulamalarını da yasakladı.

Play Store uygulamalarındaki yasak, kripto uygulama geliştiricileri arasında bir karışıklık yarattı. Bu ayın başlarında, popüler kripto cüzdan uygulamaları CoPay, BitPay ve Bitcoin.com’un Bitcoin Cüzdan’ı, Google Play Store’dan uyarı yapılmadan kaldırılmıştı.

Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google, Kripto Para Reklamları Yasağını Kaldırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski IMF Ekonomistinin Çarpıcı Bitcoin Uyarısı, Durdurulamayan Ripple Genişlemesi, TRON’un Başarıları: Öne Çıkan: ETH, LTC, Stellar, BSV ve BAT Haberleri ICO Düşmanı SEC Görevlisi Kritik Görevinden Ayrıldı! Lüksemburg, Blockchain İle İlgili Yasa Tasarısını Onayladı! Bloomberg’den Joe Weisenthal: JPM Coin, Ripple’ı Yok Edecek Ethereum Hard Fork’una Yaklaşıyoruz! Piyasa Güncellemeden Nasıl Etkilenecek? Bitcoin, 6500 dolara düştü: Taylandlı borsanın kapanma kararı panik yarattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır