Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte DGB… Neden mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte DGB… Neden mi?
Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte DGB… Neden mi?

© Reuters.  © Reuters.

Geleceği parlak Tokenlerinden biri olarak Digibyte, çeşitli özellikleriyle dikkatleri üstüne çekiyor. Bu özelliklerinden birisi de, piyasadaki en düşük işlem ücretlerinden birine sahip olması. Fakat bununla yetinmeyen Digibyte, başka özelliklere de sahip.

Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte ve NedeniBelirttiğimiz gibi, Digibyte piyasadaki en düşük işlem ücretlerinden birisine sahip. DGB ekibinin paylaştığı Tweet’e göre, Digibyte kullanarak 20.000 Dolar göndermenin yaklaşık 0,0000059 Dolarlık işlem masrafı var. Bu meblağ o kadar düşük ki, eğer lisede bir matematik sorusu olsaydı, öğretmenlerimiz bize işlem ücretinin katsayısını ihmal etmemizi söylerdi!

Peki, hiç işlem ücreti almayan coinler (senden bahsediyoruz Voyager Digital) var. Bu yüzden, her ne kadar komik olsa da, ortada bir ücretin var olması, onun çok da ahım şahım bir şey olmadığını göstermez mi? Pek diyemeyiz. Çünkü bunun dışında, geleceği parlak tokenlerinden biri olarak Digibyte hala bir çok dikkat çekici özellik ile üste çıkmayı başarıyor.

İlk olarak, bu “ücretsiz” coinlere baktığımızda, merkezi olduklarını görüyoruz. Bu bir coin için hiç de güzel bir özellik değil. Çünkü merkezi coin demek, gücün büyük bir bölümünü elinde tutan birkaç büyük başın merhametinde olmak demek. Eğer bir coin, pump and dump’a maruz kalırsa, onun uzun vadedeki büyümesine zarar verir.

Bunun dışında, merkezi ağlar, tek bir hata noktası barındırır ve güveler için ışık neyse, hackerlar için de bu nokta odur. Yani bir işlem masrafı ödemeyerek bir Doların milyonda biri kadar tasarruf yapmaya uğraşıp, ertesi sabah uyandığınızda bütün paranızın çalındığını görebilirsiniz. Bu yüzden, merkeziyetsiz ağlara işlem ücreti ödeyip bu riski ortadan kaldırmak (veya en azından daha düşük seviyelere indirmek) merkezi bir ağda paranızı riske atmaktan çok daha tercih edilebilir.

Ha bu arada, merkezi olmayan bir ağın ayrıca IoT (Nesnelerin İnterneti) piyasası gibi alanlarda da kullanıma sahip olduğunu es geçmeyelim. Çünkü böylesine otonom sistemlerin piyasaları için en üst düzey seviye güvenlik şart.

Yukarıdaki bahsettiklerimize dayanarak ve gün geçtikçe artan farkındalığı da eklediğimizde, Digibyte‘ın iyi yerlere doğru ilerlediğini söyleyebiliriz. Yazı itibariyle Doların yaklaşık ellide biri değerde olan Digibyte’ın artan farkındalık ile 1 Dolara çıkmaması için bir neden yok. Örneğin Venezüela‘da insanların para birimi olarak DGB’yi kullanmaya başlaması, bu coinin (ve onu kullanan halkın) ihtiyacı olan fırsatlardan birisi. Merkezi sistemlerin gelişmiş hacking çabaları karşısında başarısız olması ile, Digibyte gibi merkezsiz sistemlerin önü günbegün açılmakta.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Geleceği Parlak Tokenlerinden Biri Olarak Digibyte DGB… Neden mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Willy Woo: Bir başka Bitcoin krizi yaklaşıyor Analist: Bitcoin Fiyatı 2021 Yılının Mart Ayında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkabilir Flaş kripto para haberleri: Bitcoin’in 740.000 dolarlık boğa koşusu , XRP, Ethereum, TRON, EOS, Stellar, NEO, Binance Coin ve daha fazlası Bitcoin’de yukarıda 9 bin aşağıda ise 8 bin dolar en kritik noktalar İtalyan Devi Juventus, Taraftar Tokenini Bir Reklam Filmi ile Tanıttı NYDFS Coinbase Custody’e 6 Kripto Para İçin Onay Verdi. Bitcoin, Ethereum…..

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır