Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor
GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor

© Reuters.  GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor© Reuters. GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor

Umut vaat eden uluslararası blok zincirine dayalı bir proje olan Yeşil ve Doğa Derneği (GANA) Teknolojileri, tıp alanında bireyler ve araştırma grupları için optimize edilmiş bir dar yapay zeka (ANI) çözümü yaratma yarışına katıldı. Şu anda GANA, yatırım fonluyor ve iki temel amaca hizmet edecek bir mobil uygulama oluşturuyor: Hastalara akıllı dijital kişisel yardım ve sorumlu AI (Yapay Zeka) eğitimi için veri toplanması.

Tıpta dar yapay zekanın gelişmesine yatırım yapmak son zamanlarda oldukça trend durumda. IBM, Google ve NVIDIA gibi devler de dahil olmak üzere yüzlerce şirket kendi ANI çözümleri üzerinde çalışıyor.

Projenin CEO’su Gapseong Noh açıklıyor;

“Stres, kirlilik ve nüfusun yaşlanması, tıbbi hizmetlerin tanı ve kalitesinin doğruluğunu artırmak için bir talep yaratıyor. ANI’nın büyük miktarlarda kayıtları işleme alma, desen ve korelasyonları arama yeteneği ilaç sektörünün yeni alanlara girmesine yardımcı olabilir.”

ANI’nın uygulanabileceği en umut verici alanlardan biri de kişiselleştirilmiş ilaçlardır. Hastalara uyarlanmış yaklaşım fikri yüzyıllar boyunca olmuştur, ancak kaliteli kişiselleştirilmiş tıp sadece gelişmiş veri analizi yöntemlerinin ortaya çıkmasıyla mümkün olmuştur. ANI, hastalıkların ve anormalliklerin erken tespitinde, en iyi tedaviyi bulmak, BT taramalarını yorumlamak, testler yapmak ve yeni ilaçlar keşfetmek için de kullanılabilir.

Bununla birlikte, ilaç sektöründe ANI kullanmak belirli bir tehlike yaratabilir: AI eğitimi için veri sağlayan grup çok küçük veya çok spesifik ise, AI önyargı eğilimi gösterebilir. İnsanların yaşamları ve sağlığı söz konusu olduğunda kabul edilemez. Bu nedenle GANA’nın geliştiricileri bu sorunu çözmek için bir yol bulmak zorundaydı.

GANA, öğrenme sürecinin şeffaflığını ve kullanıcı verileriyle her türlü manipülasyonu sağlamak için en son blockchain teknolojilerini kullanacaktır. Veriler, GANA’nın mobil uygulama kullanıcılarının büyük bir topluluğundan – tıp enstitüleri, hastalar, araştırmacılar, ilaç üreticileri ve dağıtıcıları – toplanacaktır. Böylece, önyargı şansını en aza indirmek için yeterince büyük miktarda farklı veri sağlanacaktır.

Her yıl kaliteli sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır. Şimdi, hemen hemen her alana giren yüksek teknoloji çözümleri çağında, tıpta yüksek teknolojilerin uygulanması, yatırımlar için en karlı alanlardan biri haline geliyor. Ne de olsa hiçbir şey kendi refahımıza yatırım yapmaktan daha önemli olamaz.

Gana Technologies, ekosistemin araştırılması ve geliştirilmesi için yetiştirilen fonları yükseltmek için bir ICO’dur. Halka açık token satışı 21 Mayıs’ta başladı ve 20 Temmuz 2018’de devam edecek.

1 GANA jetonunun fiyatı 0.00005 ETH olarak belirlendi. GANA kullanıcıları ayrıca, verilerini paylaşmaları için bir ödül olarak belirtebilirler. ICO sırasında proje 20.000 ETH’yi 60.000 ETH’ye çıkarmayı planlıyor; Genel satışlardaki minimum tavan 3 ETH’dir. Erken alıcılar bonus kazanıyor: %10’a kadar.

GANA projesi hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesine göz atabilirsiniz: GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

GANA, İlaç Sektöründe Devrim İçin AI ve Blockchain’i Birleştiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kaspersky Labs yeni Bitcoin ve kripto para raporunu yayınladı Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode! Satoshi Olduğunu İddia Eden Craig Wright, Bitcoin Cash ile İlgili Konuştu Rusya Bitcoin Alacak mı? Yetkiliden Açıklama Geldi TAAR Metriği, Bitcoin’in Şimdi Nasıl Hareket Edeceğini Gösteriyor Vitalik Buterin’den Güney Kore’ye çarpıcı Bitcoin açıklaması

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır