Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Freelance Çalışanların Yüzde 29’u, PayPal Gibi Platformlar Yerine, Kripto Para Birimleri İle Ödeme İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Freelance Çalışanların Yüzde 29’u, PayPal Gibi Platformlar Yerine, Kripto Para Birimleri İle Ödeme İstiyor
Freelance Çalışanların Yüzde 29’u, PayPal Gibi Platformlar Yerine, Kripto Para Birimleri İle Ödeme İstiyorİş bulma platformu Humans.net tarafından yapılan bir ankete göre, freelance çalışan kişilerin %29’u, bankalara ve eski sistemlere kıyasla, kripto para birimleri ile ödeme almak istiyor.

1,100 ABD menşeli freelance ile yapılan ankette, katılımcıların %18’i, bütün ödemeleri kripto para birimleri ile almak istediğini belirtirken, %11’i ise ödemelerinin bir kısmını kripto para birimleri ile almak istediğini vurguladı.

Çalışmaya katılanlar ABD’nin freelance piyasasından rastgele seçildi ve katılımcıların hiçbiri anketten önce kripto para birimlerine yönelik ilgisini belirtmedi.

İnsanlar Neden Kripto Para Ödemesi Tercih Etmekte?
Freelance çalışan kişiler, kendi bulundukları ülkenin yanı sıra, genellikle başka ülkelerden de iş kabul edebilmekte. Şu an için freelance çalışıp da başka bir ülkeden veya bölgeden ödeme alacak kişilerin ellerindeki imkan ise, Western Union veya PayPal gibi platformlar ile sınırlı. Bunun yanı sıra banka havaleleri de bir seçenek olsa da, PayPal veya banka havale sistemleri genellikle hem yavaş, hem de daha fazla işlem ücretine mal olmakta.

TransferWise isimli platform ise özellikle freelance sektörü için çok fazla kullanım görmekte ve bunun temel nedeni de çok düşük işlem ücretine sahip olması. Ancak sermaye kontrolü yaşanan İran gibi ülkelerde, TransferWise’ı kullanmak da oldukça zor hatta imkansız olabilmekte.

Kripto para birimleri ise, İran’dan Venezuela’ya, Türkiye’den ABD’ye kadar bir çok ülkede, bütün engellere rağmen çok rahat bir şekilde kullanılabilmekte ve her geçen gün daha fazla kullanıma sahip olmakta. Çoğu kripto para biriminin sahip olduğu işlem ücreti de, bunları daha avantajlı kılmakta.

Freelance Çalışanların Yüzde 29’u, PayPal Gibi Platformlar Yerine, Kripto Para Birimleri İle Ödeme İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Freelance Çalışanların Yüzde 29’u, PayPal Gibi Platformlar Yerine, Kripto Para Birimleri İle Ödeme İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk Bitcoin’i öven sözleriyle dikkatleri üzerine çekiyor Coinbase Ve PayPal Arasında Yeni Anlaşma İmzalanmış Olabilir Binance CEO’su CZ: Sahte Hacim Raporlarının Yok Olması Önemli Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri geliyor Türk Bitcoin borsasında 13 milyon TL’lik soygun! Amerika, Rus Ajanlarını Bitcoin Kullanmakla Suçluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır