Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına 31 Milyon Euro Kaptırdılar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına 31 Milyon Euro Kaptırdılar
Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına 31 Milyon Euro Kaptırdılar

© Reuters.  © Reuters.

Fransızlar Bitcoin dolandırıcılarına 31 € milyon kaptırdılar. Fransız kripto sahipleri Bitcoin (BTC) dolandırıcılarının yeni avı oldular. French News sitesi Le Parisien’in haberine göre Fransa’da 700 kripto sahibi 31€ milyon kaybetti.

Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına Yüklü Miktarda Para KaptırdılarFransa’nın stok market regülatörü Autorite des Marches Financiers (AMF)’in bildirdiğine göre dolandırıcılık eylemleri 2018’in başlarında, kripto marketin boğa koşusunun durmasından beri çokca görülüyor.Toplamda 31 € milyon kaptırıldı. Dolandırıcılık Bitcoin yatırım fırsatları için yapılan sahte reklamlar vasıtasıyla gerçekleşiyor. Bu reklamlar French News’in haber yaptığı Forex ve ikili opsiyon dolandırıcılığı dalgasındakilere göre daha uzmanca oluşturulmuş.

Fransa kripto paralar üzerinde henüz sıkı düzenlemeler yapmış değil. Ancak bu Eylül’de Macron Hükumeti Initial Coin Offering (ICO)’ler için bir düzenleyici çerçeve tanıttı ve yeni raporlara göre kripto marketler için bu çerçeveyi genişletmeye hazırlanıyor.

Kripto Cahili KurbanlarLe Parisien ayrıca 65 yaşında emekli bir kurbanın dolandırıcılara 43.000€ kaptırmasının hikayesini de yayınladı. Ernest(isim değiştirilmiştir) reklamdaki numarayı arayınca broker olduğunu iddia eden ve Bitcoin’e 500€ yatırım yapmasını söyleyen “Mr. Vasseur” adlı bir dolandırıcıya yönlendirildi.

“Bana adresimi sordu, kimlik kartımın fotokopisini aldı ve kendi web sitesinde bir hesap açtı. Bu oyun aşırı derecede iyi düzenlenmişti ve yatırımımın gelişimini görebiliyordum”

Bir hafta sonra yatırımı Ernest’e 180€ kazandırmıştı.

“Düzenli görüşmeler yapıyorduk ve bunlar çok dakikti. Gittikçe kendimi daha fazla güvende hissediyordum.”

Ernest sonraki birkaç hafta sahte yatırıma daha çok para koymak için cezbedilmişti. 15,000€ ‘lık ‘Onur Vergisi ile zirve yapan ve geri çevirilen bir finansal işlemden sonra ‘Mr.Vasseur’ ortadan kayboldu.

Dolandırıcılığın Geri DönüşüKripto para brokeri Coinhouse pazarlama direktörü Brian O’Hagan’a göre şimdiye kadar 200’den fazla dolandırıcılık web sitesi tespit edildi. O’Hagan aynı zamanda Belçika Hükümeti’nin dolandırıcılık olaylarının 100€ milyonu aşacağını beklediğini vurguladı. “Bu büyük bir baş belası” diyen pazarlama direktörü sözlerine şöyle devam etti:

“Belçika’ya göre beş kat daha büyük olan Fransa’da hasarın yüz milyonlarca euroyu bulabileceği bir dolandırıcılık endişesi mevcut”.

Miras konusunda uzmanlaşmış avukatlardan Helene Feron-Poloni şunları söyledi:

“Bitcoin anlamak için çok komplex ve çok tekniksel. Yatırımcılar ne olduğu konusunda yeteri kadar bilgi sahibi değiller fakat basitçe, ‘para kazanmak için bu fırsatı kaçırmamalıyım’ diye düşünüyorlar.”

Avukat, halka – özellikle de tam manası ile anlamayanlara yatırım fırsatları konusunda daha dikkatli olmaları için uyarıda bulundu:

“Bunun size olmayacağını mı düşünüyorsunuz? Böyle bir tuzağa düşmeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün. Kimse bağışık değil. Bu dolandırıcılar korkunç etkili manipülasyon teknikleri kullanıyorlar”.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına 31 Milyon Euro Kaptırdılar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Weiss Ratings’den 2019 ve sonrası için iddialı kripto tahminleri Tom Lee’den Bitcoin Boğa Sinyali, Ripple (XRP), Tron, Litecoin, Ethereum, Stellar, Cardano, IOTA ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Haberleri Uzman Yatırımcı: Bitcoin Altından Daha İyi Bir Yatırım Olabilir İşte Kripto Para Fiyatları Arasındaki Dikkat Çekici Korelasyonlar! Bitcoin, Ripple, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, TRON, Cardano, IOTA, Monero, Litecoin İlişkileri Bitcoin ETF’leri Bu Yılın Hayal Kırıklığı Olabilir 620 Milyon Kişinin Bilgileri Bitcoin ile Satışta!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır