Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransız Üniversitesi Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransız Üniversitesi Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı
Fransız Üniversitesi Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Paris’teki Financia Business School öğretim ücreti için Bitcoin kabul etmeye başladı. Dünyanın Bitcoin ile harç kabul eden ilk üniversitesi Güney University of Nicosia ‘dan sonra Fransa’daki bu üniversitenin de bu kervana katılması özellikle yabancı öğrencileri oldukça memnun etti.

Gelecek, Yıkıcı teknolojinin yolu olabilir. Blockchain ve kripto para birimleriyle, tedarik zinciri yönetimi ve sınır ötesi ödemeler gibi süreçler şirketlere para kazandırırken süreci de daha verimli hale getiriyor.

Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Ödemesi

Bitcoin ve Kripto paralara olan ilgi, eğitim sektöründe bu alanda kurslar düzenlemeye ve üniversitelerin ilgisini bu alana çevirmesine sebep oluyor. Fransız merkezli Financia Business School, konuyu bir adım daha ileri taşıdı ve şimdi, öğretim ücreti için Bitcoin ödemesini kabul ediyor.

Öğretim ücreti İçin Bitcoin üzerinden ödeme yapan öğrencilerden Adam Hasip şu ifadeleri kullandı.

Bu teknolojiyle çok erken ilgilenmeye başladım. Kısa zamanda Blockchain’in merkezi olmayan modelinin sağlam bir takipçisi oldum. Haziran 2017’ye kadar ilk Bitcoinlerimi aldım. Bu arada üniversite öğretim ücreti için Bitcoin ücretini o anki Bitcoin değeri üzerinden belirlenen miktar ile yatırılma imkanı sundu. Bitcoin’i okula yatırmadan önce cüzdan adresini almak için idare ile görüşmem gerekti ve sonra süreç başladı.

Fransız okulundaki öğrencilerin yaklaşık% 25’i yabancı. Doğal olarak ödemeler beraberinde gecikme ve ekstra masraf getiriyor. Üniversite Coin Capital adlı bir Blockchain tabanlı platform ile ortaklık kurarak ücret sürecine destek oluyor. Üniversite, bu öğrenciler için ödeme işlemlerini çok daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

Üniversite, kendisini yeni ödeme yöntemleri ile kanıtlıyor. Öğretim ücreti için Bitcoin kullanımı ile yeni teknolojileri kabul ederek finans alanında profesyonelleştiğini de gösteriyor. Üniversite Hem okul içinde hem de bünyesindeki enstitülerde bir borsa aracı olarak kullanılacak olan kendi Tokenini geliştirerek kendi Blockchain’ine devam etmeyi amaçlıyor.

Okul ayrıca öğrencilerin Blockchain projeleri için Kavram Kanıtlamayı Proof Of Concept (PoC) tanıtacak. Üniversite Blockchain ve kripto ile ilgili konulardaki mevcut kurslarını sürdürmeyi ve geliştirmeyi umuyor.

Gelişen Blockchain ve Kripto para alanına üniversitelerin öğretim ücreti için Bitcoin ve kripto paraları kabul etmesi kripto paraların artık hayatın her alanında olduğunu bize bir kez daha kanıtlıyor. Ülkemizdeki üniversitelerin de bu yönde uygulamalara başlamaması için hiçbir sebep yok!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransız Üniversitesi Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çarpıcı Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin 2025 Yılında… Tom Lee’nin 2020 Bitcoin fiyat tahmini: Asıl yükseliş o zaman başlayacak, çünkü… Ünlü Analist Ethereum’da Güçlü Sıçramaya İşaret Etti CME’de Bitcoin Vadelilerine Rağbet Rekor Kırdı Bitcoin Piyasa Hacmi 91 Milyar Doları Geçti, Yeşiller Yanıyor Kripto Paraları ”Riskli” Bulduğunu Belirten Wells Fargo, Müşterilerini Dolandırmaktan 575 Milyon Dolarlık Cezaya Çarptırıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır