Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransız Borsa Denetleyicisi, 21 Kripto Para İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransız Borsa Denetleyicisi, 21 Kripto Para İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı
Fransız Borsa Denetleyicisi, 21 Kripto Para İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı26 Eylül tarihinde yapılan duyuruya göre, Fransa‘nın menkul kıymet borsalarından sorumlu finansal denetçisi Autorite des Marches Financiers (AMF), kripto para birimleri veya kripto varlıklar ile ilgili yatırım odaklı 21 internet sayfasını kara listeye aldığını duyurdu.

AMF’den yapılan açıklamaya göre,  mevcut kara listeye alınan yeni internet sayfaları ”değişik yatırım” olanakları sunup ”herhangi bir yetkiye” sahip değiller. Fransız mali piyasalar denetçisi siteleri kara listeye eklemenin yanı sıra, tüketici ve yatırımcılara da uyarılarda ve tavsiyelerde bulundu. AMF ”hiçbir reklam materyali yüksek kazanç getirisi olan yatırımların aslında yüksek risk de barındırdığını görmeyecek kadar gözünüzü boyamasın” ifadesini kullandı.

Şu sıralar küresel çapta kripto para sitelerine karşı başlatılmış ortak bir çalışma var bile diyebiliriz. Eylül ayının geçtiğimiz günleri içerisinde, başka bir Avrupa Birliği üyesi Belçika‘nın finansal denetleyicisi olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), kripto paralarla ilgili spesifik sahtekarlık kara listesine 28 yeni siteyi daha eklemişti. Bunun yanı sıra yatırımcılara kripto para alanındaki sahtekarlıklara karşı dikkatli olmalarını da ifade etti.

Fransa’nın denetçisi AMF bu ay içerisinde ilk dijital para arzı (ICO) projesi yürütmek isteyen firmalara lisans verme gibi yeni ve daha yüksek güçlere sahip oldu. Ülkenin Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Fransa içerisindeki ICO yasal çerçevelerinin ”dünyanın dört bir yanından yatırımcı çekeceğine” inandığını vurguladı.

Fransız Borsa Denetleyicisi, 21 Kripto Para İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransız Borsa Denetleyicisi, 21 Kripto Para İnternet Sitesini Kara Listeye Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güçlü Bitcoin Borsasının CEO’su: “Ethereum Hızla 200 Dolara Yükselecek” Bitcoin Cash Sona Yaklaşıyor Mu? 4,350 Dolardan, 114 Dolara! İşte 2 popüler analistten taze Bitcoin fiyat tahmini Bitcoin Yatırımcıları: Doğru Hareketli Ortalama Stratejisini Seçmek Gerekiyor Binance, Saldırganı Yakalatana 25 BTC Ödül Verecek Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsası Coinbase, 8 Altcoin’i Listelemek İçin Araştırıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır