Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransız Ajan Bitcoin İçin Devlet Sırlarını Satmakla Suçlanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransız Ajan Bitcoin İçin Devlet Sırlarını Satmakla Suçlanıyor
Fransız Ajan Bitcoin İçin Devlet Sırlarını Satmakla SuçlanıyorFransız üst düzey güvenlik yetkililerinden birisi, geçtiğimiz hata dark web üzerinden devlet sırlarını satmak suçlaması ile tutuklandı. İddialar göre Fransız ajan sattığı sırlar karşılığında Bitcoin ile ödeme almaktaydı.

Direction Générale de la Sécurité Intérieure (DGSI) kurumunda görevli ve ismi verilmeyen bir ajan, geçtiğimiz Çarşamba günü tutuklandı ve Le Parisien‘in haberine göre bundan iki gün sonra ekonomik bilgileri çeşitli kişilere satma ve yönetimsel dokümanları paylaşma suçlamalarına maruz kaldı.

Haberin devamında ajanın organize bir suç ekibi ile beraber çalıştığı ve ekibin içerisinde ekonomistlerin bile olduğu vurgulanmakta. Ancak görünüşe göre ajan herhangi bir terörist grup ile çalışmamış.

Ülkedeki başka bir suçla mücadele ekibi olan Adli Kolluk Kuvvetleri, evrak sızıntılarını fark eden ilk kurum olmuş. DGSI üyeleri daha sonra ajanın kişisel kodunu kullanarak kendisinin online etkinliklerini takibe almış.

Kurumun iç güvenlik departmanı özel olarak ajanı takibe alınca, sorgular ve araştırmalar esnasında yasa dışı yollarla belge ele geçiren kişileri, daha sonra da bunu nasıl ele geçirdiklerini teyit etmiş.

Le Monde’nin haberinin devamında ise, L’Office central pour la répression de l’immigration irrégulière et de l’emploi d’étrangers sans titre, veya ”yasa dışı göçmenlik” olaylarından sorumlu olan kurum şüphelinin beraber çalıştığı suç ağını çökertmeyi başarmış.

Şu an için ne kadar bilginin satıldığı ve ajanın bunun karşılığında ne kadar BTC aldığı ise bilinmezliğini koruyor.

Fransız Ajan Bitcoin İçin Devlet Sırlarını Satmakla Suçlanıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransız Ajan Bitcoin İçin Devlet Sırlarını Satmakla Suçlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Üyesi: Bitcoin ETF’si Kaçınılmazdır! Hackerlar Hint Hükümeti Web Sitelerinde Altın Madeni Buldu! Norveç Kripto Hizmet Sağlayıcıları İçin Yeni Kurallar Belirledi Kripto Para Yatırımcısına Vergi Şoku! Avrupa’daki Coinbase Müşterilerine USD Müjdesi! Bitcoin 2019 yılı sonunda nerede olacak?  10  finansal teknoloji uzmanından öngörüler!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır