Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime Gidildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime Gidildi
Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime GidildiFransa Parlamentosu’nun Finans ve Ekonomiden sorumlu birimi, kripto para vergilendirmeleri ile ilgili yeni kararlar aldı. Fransa basınında çıkan haberlere göre, 2019 yılı için yapılan bütçe çalışmalarında, vergi gelirleri bölümünde kripto paralara da yer verildi. Buna göre, kripto paralardan elde edilen kazançların vergileri, menkul kıymetlerden alınan vergi ile eş değer olacak.

Şu anda kripto paralardan edinilen kazançların vergisi yaklaşık yüzde 36,2’ye tekabül ediyor. Ancak eğer bu tasarı kabul edilirse, bu rakam yüzde 30’a inecek ve bu durum 1 Ocak 2019’dan itibaren geçerli olacak.

Blockchain ile ilgili olarak ciddi olumlu görüşleri olduğu bilinen Fransa başkanı Emanuel Macron’un, bu vergi tasarısı ile önemli bir mesaj verdiği de kulislerde konuşulan bilgiler arasında. Avrupa’nın büyük ülkeleri arasında kripto paralar ve Blockchain konusunda en fazla somut çalışmayı yapan yerlerden birisi olarak ön plana çıkan Fransa, bu konudaki başarısını da arttırmak ve geliştirmek amacında.

Vergilendirme konusunda yapılan indirim ile artık Fransız vatandaşlarının eli de biraz daha rahatlayacak. Bu durumun kripto para yatırımlarını ya da alım satımlarını ne derece canlandıracağı ise henüz tahmin edilemiyor. Ancak, Macron ve ekibinin sektörü regüle etmek için gösterdiği çaba, şu anda Fransız otoritelerden takdir alıyor.

Fransa’yı bir girişim cennetine dönüştürmek istediğini daha önce birkaç kez ifade eden Macron, görünen o ki bu yolda son derece ciddi.

Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime Gidildi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa’da Kripto Paralardan Alınan Vergilerde İndirime Gidildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP 10,35% oranında yükseldi EOS Kurucusu Dan Larimer: Bitcoin ve Ethereum Ağlarını ”İndirebilirim” Patlayıcı Bitcoin volatilitesi Bitcoin ETF onayı için şansını öldürdü Cardano Boğa Ticaretinde %10,12 Düşüş Yaşadı ABD’li milletvekili üç kripto para için “gerçek kripto varlıklar” dedi Kripto Para ATM’leri Toplam Pazar Değeri 5 Yılda Yüzde 50 Artacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır