Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes Analisti: Sadece Bir Tür Kripto Para Birimi Hayatta Kalacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes Analisti: Sadece Bir Tür Kripto Para Birimi Hayatta Kalacak
Forbes Analisti: Sadece Bir Tür Kripto Para Birimi Hayatta KalacakGeleneksel piyasalar konusunda önde gelen analistlerden birisi olan Jon Markman, önümüzdeki yıllarda bir çok kripto para türünün yok olacağını ve bunların arasından sadece bir tanesinin ‘güneşi göreceğini’ düşünüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz 2017 yılı Aralık ayında zirve yaptıktan sonra 20.000 dolar seviyesinden yavaş yavaş düşüşe geçti ve toplam değerinin %80’inden fazlasını kaybetti ve basın saatine göre 3.700 doların altından işlem görmekte. Bir çok diğer kripto para birimi de bu düşüş esnasında Bitcoin’e katıldı ve piyasa 800 milyar dolara varan toplam piyasa hacminden, bir ara 60 milyar dolara kadar geriledi.

Forbes analistlerinden Jon Markman ise, yeni kripto para birimi türlerinin üretilmesinin aslında piyasa için olumsuz olduğunu ve bunun kripto para dünyasını bir tür ”dot-com dönemine” çevirdiğini ifade etti. Gerçekten de bazı alt koinler ve tokenler, piyasaya çıktıklarından beri ciddi bir kullanım veya amaç sunamıyor ve bu genel olarak kripto para sektörünün adının kötülenmesine neden oluyor.

Markman ise, kripto para sektörünün, Bitcoin gibi yüksek seviyelerdeki varlıkların arasında yeri olmayan yeni varlıklarla ‘dolup taştığını’ ve yakın zamanda bir çok alt koinin ortadan kaybolacağını düşünüyor. Analiste göre, SEC gibi regülatörler dolandırıcı projelerin peşinden gidip, sektörü tamamen temizlemeyi başaracak ve güneşi gören kripto para türü uluslar ve devletler tarafından kullanılanlar olacak.

Markman’a göre Bitcoin gibi önde gelen ve bir amacı olan kripto para birimleri, gelecekte de var olmaya devam edecek.

Forbes Analisti: Sadece Bir Tür Kripto Para Birimi Hayatta Kalacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes Analisti: Sadece Bir Tür Kripto Para Birimi Hayatta Kalacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor Bitcoine Büyük Destek ABD’li kongre üyesinden çarpıcı Bitcoin yorumu: Çok büyüyecek Singapur’da 78.000 Dolarlık Kripto Para Hırsızlığı! Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Gönderildi! Bitcoin 0,86% artışla 9.231,6 seviyesinin üzerine çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır