Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Finans ve ekonomi medyası Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Finans ve ekonomi medyası Bitcoin hakkında ne düşünüyor?
Finans ve ekonomi medyası Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

© Reuters.  © Reuters.

Finans ve ekonomi medyası Bitcoin fiyatları çökerken bile ilgisini azaltmadı. Bitcoin artık evde konuşulan bir konu haline geldi. Yeni bir çalışmaya göre çoğu kripto paranın fiyatı düşmesine rağmen ana akım medyada kripto paralar ile ilgili haber sayısı gün geçtikçe artıyor.

Finans ve ekonomi medyası Bitcoin hakkında ne düşünüyor?Clovr tarafından yapılan çalışmada 48 ana akım medya kuruluşu incelendi. Çalışmaya göre kripto para fiyatları 2017 yılının sonuna doğru hızla artarken, bu konu ile ilgili haftada 400’den fazla haber çıkmış ve en yüksek haber sayısına ulaşılmış. Bu yıl fiyatların dibe doğru gitmesine rağmen, özellikle son çöküş dalgası sırasında olmak üzere kripto para ile ilgili haber sayısında patlama olduğu görülüyor.

Forbes ve Business Insider desteklerken, WSJ ve Reuters en muhalifÇalışmada Mayıs 2013 ile Temmuz 2018 arasındaki en popüler finans, ekonomi ve teknoloji sitelerinde yayınlanan makaleler incelendi. Finans ve ekonomi sitelerinin çoğunun yüzde 55 pozitif makale ile kripto dostu olması sürpriz olmadı. CNN, Washington Post ve Los Angeles Times gibi liberal siteler yüzde 52 olumlu haber ile ikinci sırayı aldı. Mashable ve CNET gibi teknoloji siteleri ise yüzde 42 olumlu makale ile üçüncü sırayı aldı.

Fox News ve Breitbart News gibi muhafazakar siteler, yüzde 89 olumsuz haber ile en muhalif siteler oldu. Forbes ve Busines Insider 1335 olumlu kripto para haberi ile en olumlu kuruluşlar oldu. CNN, Mashable, TIME, CNET ve HuffPost, kripto dostu siteler içinde bulunuyor. CNBC gibi sitelerin yüzde 48 olumlu haber ile oldukça tarafsız oldukları görüldü.

Wall Street Journal, Reuters ve Yahoo (NASDAQ:AABA) Finance, incelemenin yapıldığı zaman aralığında en çok olumsuz kripto haberi yaptı. Breitbart News, Raw Story ve Vox, sırasıyla %66, %96 ve %82 olumsuz kripto haberi ile en muhalif basın kuruluşları oldu.

Kripto paranın ilk günlerinde övgü dolu haberler varken, Bitcoin’in 20,000 dolara ulaşıp düşmesinden sonra haberlerde belirsizlik, korku ve şüphe baskın olmaya başladı. 2018 devam ederken kurumsal yatırımcıların devreye girmesi ile çoğu medya kuruluşu kripto konusunda tarafsız olmaya başladı. CNET gibi bazı medya kuruluşları kripto dostu bile oldular. Çalışmada kripto topluluğunun üyeleri arasındaki yardımseverliğin medya kuruluşlarının görüşlerini de etkilediği belirtiliyor.

İlginç şekilde kripto para fiyatları çökerken ana akım medyadaki haberlerde bir düşüş yaşanmadı. En yüksek haber sayısı haftada 400 makale iken şu anda hafta 200 makale yayınlanıyor.

Ana akım medya BTC öldü haberleri yapıyorsa Bitcoin alma zamanıdır!

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Finans ve ekonomi medyası Bitcoin hakkında ne düşünüyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlk Blockchain İzlemeli Sevkiyat Gerçekleşti Bitcoin yine yükselecek mi? Yıl içi bazı BTC tahminleri ABD Fed ödeme sistemi kuruyor, kripto topluluğu ise tepkili Kripto Para Cüzdanı Trezor, Dahili Olarak Ethereum, Ethereum Classic ve ERC-20 Tokenlerini Desteklemeye Başladı Venezuela’daki Bitcoin Hacmi İki Ayda 60 Milyon Doları Geçti Ripple Kurucu Ortağı Chris Larsen: Küreselleşme ”Kötü Bir Şey Değil”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır