Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı
Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı

© Reuters. © Reuters.

Facebook (NASDAQ:FB) 2018 yılının başından beri Blockchain ile ilgilenmeye başladığını açık açık göstermeye başladı. Firma ilk olarak David Marcus‘un başında olduğu bir ekip kurdu ve ekibi iyiden iyiye geliştirdi. Silikon Vadisi menşeli sosyal medya devi şimdi de Blockchain ekibi için yeni yetenekler aramakta. Facebook Kaliforniya içerisindeki temel blockchain projeleri için ”iş geliştirme ve ortaklıklardan sorumlu” birisini aramakta.

Facebook söz konusu kişinin gerekliliklerini belirten bir rapor da yayınladı:

”Gereklilikler arasında tecrübeli iş geliştirme profesyonellerinden oluşan küresel bir ekibe liderlik yapabilecek, bunu büyütebilecek ve mentor rolünü üstlenebilecek en azından 15 yıllık anlaşma yapma tecrübesine sahip  biri olması yer alıyor.”

Mark Zuckerberg önderliğindeki firma sadece bir yönetici değil, blockchain ekibi için başka iş pozisyonlarında başka kişilere de ihtiyaç duymakta. Facebook şu an için halkla ilişkiler yöneticisi, pazarlama elemanları ve İsrail içerisinde yazılım mühendisleri aramakta.

Zuckerberg 2018 yılının Ocak ayı gibi merkeziyetsiz platformların avantajlarından bahsetmiş ve Facebook’un kesin anlamda bu teknolojiyi kullanacağının güçlü kanıtlarını bırakmıştı.

Facebook’un blockchain ekibinin başında olan David Marcus, daha önce dört yıl boyunca Messenger uygulamasını yönetmiş ve bunun yanı sıra Coinbase içerisinde de yer almıştı. Yani kendisi kripto para birimleri ve blockchain hakkında tecrübeye sahip birisi. Söz konusu gelişmenin üzerine bir kaç ay geçtikten sonra da, Facebook, Coinbase’in platform üzerindeki reklamlarına tekrar izin verdi ve dedikodular iyice güçlendi.

Umuyoruz ki ilerleyen günlerde Facebook da merkeziyetsiz teknolojinin faydalarından tam olarak yararlanabilir.

The post Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook Blockchain İle Olan İlişkisini Derinleştiriyor – Yeni İş İlanı Yayınlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çinli Perakende Devi JD.com, Blockchain Araştırma Merkezi Açtı Flaş kripto para haberleri: Bitcoin yine zirvede, Ripple’dan yeni bir yatırım, Forbes Ethereum’u övdü ve daha fazlası… Bitcoin 4% artışla 11.254,0 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin’in her adımını bilen analistten efsanevi BTC tahmini Vinny Lingham: Bitcoin’de Büyük Artış Bekliyorum Güney Kore’deki Blockchain Derneği: ‘ICO’lar Ülke İçin Faydalı Olabilir’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır