Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

eToro CEO’su Yoni Assia: Kripto Para ETF’leri Bir Süre Daha Onaylanmayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » eToro CEO’su Yoni Assia: Kripto Para ETF’leri Bir Süre Daha Onaylanmayacak
eToro CEO’su Yoni Assia: Kripto Para ETF’leri Bir Süre Daha OnaylanmayacakBitcoin veya herhangi bir kripto para birimi ETF’si (borsa yatırım fonu), şu sıralar sektördeki çoğu kişinin hayali haline geldi ve 2019 yılının Şubat ayı Bitcoin ETF‘si için SEC tarafından verilecek kararın son ayağını oluşturmakta.

Kripto para topluluğu içerisinde konu hakkında çok karmaşık fikirler olsa da, çoğunluk bunun onaylanmayacağı yönünde ki kripto para yanlısı SEC üyesi Hester Peirce de geçtiğimiz tarihlerde yaptığı açıklamada kripto para topluluğuna ETF’yi beklememeleri konusunda tavsiyelerde bulunmuştu.

İngiltere tabanlı eToro platformunun CEO’su Yoni Assia da konu hakkında görüşünü belirtti ve herhangi bir kripto para ETF’sinin onaylanmasından önce, belirli bir süre beklememiz gerektiğini vurguladı. İsrail Bitcoin Summit etkinliğinde konuşan Assia, hem piyasa şartlarının hem de kripto para endüstrisinin doğasının, ABD’li regülatör SEC tarafından bir kripto para ETF’sine yeşil ışık yakılmasını zorlaştırdığını ifade etti.

”Amerikan sermaye piyasaları SEC için zaten blockchain gibi. Yapılan her bir işlemi takip edebiliyorlar. Bu sebeple kontrol edemedikleri ve büyük ihtimalle asla kontrol edemeyecekleri kripto paralara ve dünyanın her bir yanına yayılmış borsalar baktıklarında, fiyat manipülasyonunu engelleyemeyeceklerini görüyorlar ve bu onlar için yeni bir numune.”

Bunun yanı sıra ülkelerin kripto para kabulü hakkında da açıklamalarda bulunan Assia, şunları aktardı:

”Önümüzdeki beş yıl içerisinde en azından bir ülkenin insanlarının Bitcoin’e uçuşacağını görmek kaçınılmaz. O ülkedeki bütün bankalar bu olaydan sonra iflas edecek ve hükümet yerel bir para birimine veya yerel bir bankaya ihtiyaç olmadığı için yeniden bankacılık sistemini asla toparlayamayacak.”

Assia’ya göre ise bu ülke olma potansiyeli en yüksek olanlar Venezuela, Küba ve Bolivya olarak gözüküyor.

eToro CEO’su Yoni Assia: Kripto Para ETF’leri Bir Süre Daha Onaylanmayacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

eToro CEO’su Yoni Assia: Kripto Para ETF’leri Bir Süre Daha Onaylanmayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hangisiyle İşlem Yapmak Daha Ucuz: 30$ Alan Bank of America’ya Karşı Bitcoin Singapur Kripto Para Borsası CEO’su, Daha Sıkı Regülasyon Talep Ediyor İddia: Venezuela Emeklilik Maaşlarını Zorla Petro’ya Çeviriyor Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı 2015’ten Bu Yana Bir İlk Yaşanıyor! Bitcoin’de Hedef 8.400 Dolar Olabilir Hırsızlar Bitcoin ATM’sini Çalmak İstedi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır