Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın!
Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın!

2/2


2/2


Ethereum Vakfı’nın uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı ve algoritmanın hibrid bir yapı alması üzerine odaklanan çalışmanın, ASIC madencilik cihazlarının etkisini de azaltmayı amaçladığını sizlerle paylaşmıştık.


İlgili haber:
Ethereum Geliştiricileri ASIC Dirençli Bir Güncellemeye Sıcak Ancak, Tarih Belli Değil

Ancak, görünen o ki geliştirici ekibin almayı düşündüğü bu karar hayata geçerse, dev madencilik firmaları isyan bayrağını çekebilir. Konuyla ilgili bir açıklama yapan madencilik ekipmanı üretim şirketi olan Linzhi, Ethereum geliştiricilerine seslenerek; bu hamle karşısında ‘şoke’ olduklarını ifade etti.

Tüm donanım ekipmanı üreticileri için eşit şartlar, kurallar ve yarışma fırsatları sunulmasına inanıyoruz diyen şirket, şu ifadeleri kullandı:

”Şu anda Ethereum geliştiricilerini ProgPoW güncellemelerinin ardından bir ASIC cihazın nasıl yapılacağını ve buna ilişkin kuralları açıklamaya davet ediyoruz.”

Daha sonra kripto para haber sitesi Coin Desk’e konuşan Linzhi operasyon direktörü Wolfgang Spraul da, bu kurallardan kasıtlarının şeffaf ve kolay anlaşılır şeyler olduğunu belirtti.

Spraul şunları söyledi:

”Tüm bu kurallar, ekran kartı üreticileri, madenciler ve geliştiriciler arasındaki ilişkinin sağlamlaştırılması ve devam ettirilmesi üzerine olmalı. Bunu sağlayacak kişiler de, hiç şüphe yok ki Ethereum geliştiricileri olacak.”

ASIC cihazlar bilinen ekran kartlarından çok daha hızlı kazım yaparak ciddi bir avantaj sağlıyor. Bu durum da, birçok kripto para şirketi yöneticisini ya da Ethereum Vakfı gibi toplulukların başında bulunan kişileri, merkezileşme korkusu ile baş başa bırakıyor. Daha önce Monero da, ASIC dirençli bir güncellemeye geçmişti.

Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum’un Aldığı ASIC Kararı, Madencilik Şirketlerini Memnun Etmedi: Çıkın ve Açıklayın! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Suudi Arabistan Halkı Kripto Para Alımından Korkuyor Mu? Dev iddia: Bu telefon ile ayda 2 Ethereum kazanacaksınız Bitcoin için müthiş bir gelişme! Artık Bitcoin, hisse senedi piyasasında ..! Brezilya’nın En Önde Gelen Bankaları Kripto Para Sektöründe ‘Tekel’ Olmaya Çalışıyorlar İşte Çin’e Göre En İyi Kripto Paralar! Araştırma: Bitcoin Türev Borsaları Rekor Hacme Ulaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır