Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Tabanlı Platform, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten Çıkardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Tabanlı Platform, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten Çıkardı
Ethereum Tabanlı Platform, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten ÇıkardıKripto para piyasalarının bir türlü toparlanamaması, bazı projeler üzerindeki baskıyı da arttırırken, projeler düşüşe önlem olarak, bünyelerinde çalışan birtakım çalışanları işten çıkarma yolunu seçiyor.

Ocak ayından bu yana yaşanan düşüş artık bir yıla sirayet edecek şekilde devam ederken, sektörün düşüşüne artık daha fazla dayanamayan son firma ise Ethereum merkezli mesajlaşma platformu olan Status oldu.

2017 yılında İsviçre merkezli olarak kurulan platform, kullanıcılarına mobil aplikasyon üzerinden merkezi olmayan uygulamalara erişim ve mesajlaşma hizmeti sunuyordu. Girişimin başındaki isim olan Jarrad Hope tarafından yapılan açıklamaya göre, Status yaşanan düşüşün ardından artık ayağını yorganına göre uzatmaya başlayacak ve daha fazla ekonomik tedbir almaya başlayacak.

Yaptığı açıklamada platformun başındaki isim Hope, şunları söyledi:

”Uzunca bir süredir bir banka ile anlaşmaya çalıştık ancak bunu daha yeni yeni başarabildik. Bu süre boyunca ise, sürekli olarak cepten harcama yapmak zorunda kaldık ve sonunda bu kararı almak zorunda kaldık.”

Status, şirketin uzun vadeli planlarında pek de fazla bir etkisi olmayacağı ön görülen çalışanlarını işten çıkardığını açıklarken; bu rakamın ise toplam çalışan sayısının yüzde 25’ine tekabül ettiği kaydedildi.

Şu anda şirektte çalışan kişiler ise, belirli bir miktar maaş indirimi yaptı. Status yetkilileri ise, bu kişilere SNT tokenleri vererek onların zararlarını karşılamak istiyor.

Yetkililer, şu anda Whitepaper’da yapmayı taahhüt ettikleri projelere odaklanarak, bu süreci en hafif hasarla atlatmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Ethereum Tabanlı Platform, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten Çıkardı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Tabanlı Platform, Çalışanlarının Yüzde 25’ini İşten Çıkardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JP Morgan CEO’su: Libra’ya Vakit Harcayamam Çin Şubat Ayının Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı: Bitcoin Yükselirken, Tron Sürpriz bir Giriş Yaptı Powell Depremi! Bitcoin’deki Kayıp %10’u Geçti! Bitcoin Neden Düşüyor? Flaş kripto para haberleri:  Twitter CEO’sunun Bitcoin portföyü, XRP, TRON, Ethereum, IOTA, Nano ve daha fazlası Kripto para fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash’de son durum IOTA’nın Güvenlik Kusuru Bulanlara 220.000 Dolar Ödül Var!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır