Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Hala En Popüler Blockchain Ağlarından Birisi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Hala En Popüler Blockchain Ağlarından Birisi!
Ethereum Hala En Popüler Blockchain Ağlarından Birisi!Ethereum, 2018 yılından belki de en zararlı çıkan top 10 kripto para biriminden birisi oldu ve düşüş hala tam olarak durdurulabilmiş sayılmaz. Zaman zaman yerini XRP’ye kaptıran ama kısa sürede bunu geri alan Ether, bu sefer neredeyse bir aydır kaybettiği yeri elde edemedi. Yine de, 2018 yılı için elde edilen verilere göre, Ethereum blockchain ağı sahip olduğu akıllı kontratlar sayesinde en popüler blockchain ağlarından birisi olmayı sürdürüyor.

Fiyat olarak düşüş yaşayan Ethereum, 2018 yılında toplam 353 milyon işlem yaparak aslında zor bir işe imza attı. Bu, sadece altı aylık farka bakıldığında ortalama %100’lük bir yükseliş anlamına gelmekte. Basın saatine göre ise günlük işlem açısından ortalama veriler 610.000’lik bir işleme işaret etmekte.

Bunun yanı sıra ağ toplamda 49 milyona yakın adrese sahipken, 2017 yılının Aralık ayında bu 13 milyon civarındaydı.

Akıllı Kontratlar Ağın Bel Kemiği
Akıllı kontratların yapabileceği şeyler her yeni günle çoğalmaya devam ettikçe, bu kontratların kullanımı da son 12 ay içerisinde istikrarlı bir şekilde arttı. Ocak ayından bu yana yaklaşık 200.000 yeni akıllı kontrat üretildi. Bu sayı geçtiğimiz Ekim ayında 1 milyon sınırını aştı ve Kasım ayında da 1.5 milyonu buldu. Ethereum ağı bu sayılar ve oranlarla kripto para dünyasındaki en başarılı akıllı kontrat platformlarından birisi olmaya devam ediyor ve kripto para sektörüne giriş yapan yeni kripto para birimlerinin yaklaşık %89’una da ev sahipliği yapıyor.

Platform bunun yanı sıra sık kullanılan MetaMask uygulaması gibi merkeziyetsiz uygulamalara da yer vermekte. Görünüşe göre Ethereum ağının popülerliği, hala azalmış değil.

Ethereum Hala En Popüler Blockchain Ağlarından Birisi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Hala En Popüler Blockchain Ağlarından Birisi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

10 fintech liderinin 2019 sonunda Bitcoin değeri öngörüleri Piyasa Hacmi Milyarlarca Dolar Arttı! Ethereum konferansında koronavirüse yakalananların sayısı büyüyor Bitcoin’in Mevcut Volatilitesi Yakında Ciddi Bir Düşüş Olacağına Mı İşaret Ediyor? ABD’ye Kendi Dijital Paranızı Çıkarın Teklifi Yapıldı Dikkat! YoBit Yüzde 1400 Artışla Sonuçlanan Pump Sonrası,Yeni Bir Pump Duyurusu Daha Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır