Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 Dolar

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 Dolar
Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 DolarEthereum hard fork’u olarak piyasaya çıkan Ethereum Classic, dün çok sert bir çifte harcama saldırısı ile gündeme geldi.

Söz konusu kripto para projesinin arkasındaki ekip ilk başlarda herhangi bir saldırı olmadığını ve dedikoduların yalan olduğunu iddia etmişti. Ancak daha sonra spekülasyonlar artması ve Coinbase kripto para borsasının açıklama yapması sonrası gerçek ortaya çıktı. 7 Ocak tarihinde akşam saatlerinde Coinbase tarafından yayınlanan gönderide, saldırının gerçekleştiği doğrulandı ve detaylar paylaşıldı.

İlk verilere göre Ethereum Classic ağı 88,500 ETC (460.000 dolar) değerinde bir çifte harcama saldırısı yaşadı ve fiyat anında %10 civarında düşüş yaşadı.

Çifte harcama saldırısı olarak bilinen olay, ağın kontrolünü %51 ve üzeri hashrate ile ele geçiren saldırganların, herhangi bir kripto para borsasını hedef alıp kazılan aynı kripto paraları hem cüzdanlarına hem de kripto para borsasına göndermesi olarak biliniyor ve bu durumda tek bir işlemden iki katı kripto para elde edilmiş oluyor.

Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 Dolar isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Classic Ağına Yapılan Çifte Harcama Saldırısının Bilançosu: 500.000 Dolar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto para piyasasındaki hacim artışı yatırımcıları heyecanlandırdı! Bitcoin Kendini Kuantum Bilgisayarlara Karşı Hazırlamalı Bitcoin fiyat tahmini: Nefesler tutuldu! Bugünkü kapanış önümüzdeki iki haftayı belirleyecek Danışmanlık Şirketi: Kurumsal Yatırımcılar Kripto Para Yatırımı Yapabilirler BM’den Kritik Tespit: Kuzey Kore Borsalardan Milyarlarca Dolar Değerinde Kripto Para Çaldı SBI Holdings, Temettüyü XRP ile Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır