Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler
Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler

© Reuters.  © Reuters.

ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Timothy Massad, kısa süre önce kripto paralarla ilgili hazırladığı bir raporda bu varlıkların bir an önce düzenlenmeleri gerektiğini vurguladı.

Harvard Üniversitesi mezunu olan ve ABD‘deki finans otoritelerinden CFTC’nin eski başkanlığını üstlenen Timothy Bassad, geçtiğimiz günlerde Broookings Institution için özel bir kripto para raporu hazırladı.

“Kripto-varlıkların düzenlemelerini güçlendirme vakti geldi” adıyla yayınlanan bu rapor, adından da anlaşılabileceği üzere kripto para sektörünün daha iyi bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini öne sürüyor.

Massad tarafından hazırlanan rapora göre günümüzde kripto para sektöründeki hack saldırıları, çeşitli yasa dışı işlemler ve faaliyetler pek çok kişinin zarar görmesine yol açıyor. Eğer ABD Hükümeti bu sorunları çözmek ve belki de daha büyük bir problemin önüne geçmek istiyorsa bu sektörü bir an önce düzenlemeli.

Kripto para borsalarının tam anlamıyla düzenlenmediklerini, geleneksel menkul kıymet ve türev düzenlemelerinin kripto para sektöründeki şirketlere ve hatta yatırımcılara uygulanmadığını vurgulayan Massad; tüm bunlar yüzünden sektördeki dolandırıcılık olaylarının sayısında bir artış olduğunu düşünüyor.

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun eski başkanı olan Massad, ABD Kongresi’nin tüm bu sorunları olabildiğince kısa süre içerisinde incelemesini, konu hakkında bir rapor hazırlamasını ve sektör genelinde bazı düzenlemeler hazırlamasını öneriyor.

Massad gibi isimler tarafından sunulan bu öneriler ABD’deki kripto para düzenlemelerinin hazırlanma sürecini hızlandıracak mı göreceğiz.

Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski CFTC Başkanı: Kripto Paralar Bir An Önce Düzenlenmeliler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’in Yaratıcısı: Sadece Bir Avuç Kripto Para Hayatta Kalacak Dev Bitcoin Borsası Sahte Facebook Profilleri ile Piyasayı Mı Yönlendiriyor? Bitcoin opsiyon işlemleri başladı… ICE ilk blok ticaretini gerçekleştirdi Boğa Sezonu Gelmeden Bitti Mi? Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Coinbase Borsası Söylentisi ZCash (ZEC) Fiyatını Yükseltiyor. ZEC Fiyatı 124 Dolar Oldu İsviçre Cenevre’de Bir Blockchain Merkezi Açıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır