Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski CFTC Başkanı: ‘ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılmalı’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski CFTC Başkanı: ‘ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılmalı’
Eski CFTC Başkanı: ‘ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılmalı’ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı olan Gary Gensler, ICO sektörü hakkında bazı yorumlarda bulundu. Günümüzde Christopher Giancarlo tarafından yönetilen CFTC’nin eski başkanı olan Gensler’e göre ICO’lar, ABD yasalarına göre ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırılmalılar.

Eğer ABD’deki yetkililer ICO’ları tam anlamıyla ‘menkul kıymet’ olarak sınıflandırmaya karar verirlerse ICO’ları denetleme ve gözetleme işi Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) düşer. Kendi koinini üreten şirketler belli başlı yasalara uyum sağlamak, SEC’ye kayıt yaptırmak, şirkete ait mülklerle ilgili belli başlı beyanlar vermek zorunda kalırlar.

Bloomberg’e konuşan Gensler, Blockchain düzenlemeleri hakkında yaptığı yorumlarda yetkililerin “nötr” bir tavır sergilemeleri gerektiğini, buna ek olarak da Blockchain sektöründeki şirketlerin güvenliğini sağlamalarının iyi olacağını belirtti. Gensler ayrıca en önemli şeylerden birinin sektördeki yatırımcıları korumak olduğunu vurguladı:

“Ben Bitcoin gibi kripto paraların belki petrol piyasalarından bile daha fazla korunması gerektiğini düşünüyorum.”

Kripto para sektörünü ve sektörde karşılaşılabilecek şeyleri bir ‘yol’a benzeten Gensler, yetkililerin bu sektöre özel belli başlı “trafik ışıkları yerleştirmeleri ve hız limiti belirlemeleri” gerektiğini de belirtti. Gensler’e göre kripto para sektörüne hem yatırımcıların güvenliğini sağlayacak hem de sektörün büyümesine katkıda bulunacak düzenlemeler getirilebilir ancak bunun olması için birkaç yıl gerekiyor.

Gensler’in açıklamaları SEC’nin dijital varlık ve yenilik biriminde danışmanlık yapan Valerie Szczepanik’in yorumlarına bir hayli benziyor. Szczepanik, kripto para sektörünün büyümesi için gereken en önemli şeylerden birinin “yatırımcıların güvenliği” olduğunu söylemişti.

Eski CFTC Başkanı: ‘ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılmalı’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski CFTC Başkanı: ‘ICO’lar Menkul Kıymet Olarak Sınıflandırılmalı’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto madenciliği için tehlike çanları çalıyor! Bitcoin Piyasasının Merakla Beklediği Bakkt’ta İki Önemli Gelişme Dikkat Çeken 363 Milyon Dolarlık (45.000 BTC) Bitcoin Transferi Binance’a Türk Lirası Kapısı Gelebilir Eski Wall Street Yöneticisi: Bitcoin ve Kripto Paralar 2019’un Yıldızı Olmaya Hazırlanıyor Dev Bitcoin Balinaları Uyanıyor: Bu BTC Fiyatı İçin Ne İfade Ediyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır