Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ermenistan’ın İlk Blockchain Araştırma Merkezi Açılıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ermenistan’ın İlk Blockchain Araştırma Merkezi Açılıyor
Ermenistan’ın İlk Blockchain Araştırma Merkezi AçılıyorFrench University of Armenia (UFAR) ile kripto para platformu Blocktech arasında kurulan iş birliği sayesinde Ermenistan’ın ilk Blockchain araştırma merkezinin açılacağı kaydedildi. New York merkezli olan Blocktech’ten yapılan açıklamada UFAR ile yapılan anlaşma sonucunda ülkede yetişecek Blockchain geliştiricilerinin hem sayısının hem de kalitesinin arttırılmasının amaçlandığı ifade edildi. Platformdan yapılan yazılı açıklamada, Blockhain teknolojisinin son dönemde birçok ülkenin radarına girdiği de belirtilirken, şu ifadeler kullanıldı:

”Blockchain teknolojisinin son dönemde büyük bir ivme kazanması ile birlikte birçok ülke artık bu teknolojiye çok daha yakından bakıyor. Kripto para ve Blockchain teknolojisi aslında çok geniş bir yelpaze. Biz de bu noktada insan davranışları ve hareketleri üzerine odaklanarak bizim yeni merkezi olmayan dünya düzenimizde insanın yerini incelemeye alıyoruz. UFAR’ın da bu noktada bize teveccüh göstermesi, onların da bu işe ne kadar fazla asıldıklarının bir göstergesi. Birlikte hem iki kurum için, hem de genel olarak Ermenistan için dişe dokunur, kalıcı şeylerin altına imza atmak istiyoruz.”

Akıllı kontrat geliştirme, Blockchain uygulamaları üzerine eğitim, token süreçleri ve daha birçok konuda katılımcılara hizmet vermesi planlanan merkez ile ilgili konuşan UFAR öğretim üyesi Kristina Sargsyan ise, okul olarak teknolojik gelişmelere çok odaklı olduklarını ve Blockchain teknolojisi ile ilgili de bilgi birikimlerini arttırmak istediklerini açıkladı. Sargsyan, bu iş birliğinin iyi sonuçlar doğurmasını da diledi.

Ermenistan’ın İlk Blockchain Araştırma Merkezi Açılıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ermenistan’ın İlk Blockchain Araştırma Merkezi Açılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin haftalık fiyat analizi: Geçtiğimiz hafta ne oldu? Bitcoin fiyatı için kritik noktalar neler? Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ Meksika’nın İlk Blockchain Birliği Kuruldu – Teknoloji Yayılmaya Devam Ediyor Goldman Sachs CEO’su, Kripto Para Alım Satım Platformunu Yalanladı! Çin’in Küresel Fintech Sektöründeki Rolü Gitgide Büyüyor 6 Popüler Kripto Para Projesinde Halving Sezonu Yaklaşıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır