Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ErisX Wall Street Destekli Liste İle Kripto Para Piyasasına Giriyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ErisX Wall Street Destekli Liste İle Kripto Para Piyasasına Giriyor!
ErisX Wall Street Destekli Liste İle Kripto Para Piyasasına Giriyor!

© Reuters.  © Reuters.

ErisX Wall Street destekli liste ile kripto para piyasasına yeni bir heyecan getirecek mi? ErisX kurumsal yatırımcıların gözdesi olacak mı? ErisX borsası kripto para dünyasında yeni bir soluk olacak mı?

ErisX Wall Street Destekli Liste ile Amacına Ulaşacabilecek mi?

ErisX Wall Street destekli liste ile neler yapabilecek? Bata çıka ilerleyen kripto para sahnesinde Wall street destekli fonlar belirmeye başlıyor. SEC’in defalarca yapılan başvuruları reddetmesi piyasayı kör topal yürümeye mecbur bıraktı ama yinede kurumsal yatırımcılar akın akın piyasaya yönelme eğiliminde. Bunun sonucunda, da bazı firmalar büyük hacimli müşteriler için yeni arayışlar içine girmeye başlıyor.

ErisX Wall Street Destekli Kocaman Bir Liste ile Geliyor!Geçen hafta, yeni kripto para borsası ErisX’in Wall Street firmaları tarafından destekleneceği duyuruldu. Bu firmalar arasında TD Ameritrade, DRW, Virtu Financial, ve Susquehanna International Group bulunuyor. Ayrıca VC firmaları ( girişim sermayesi firmaları) Digital Currency Group, Nex Opportunities, ve CMT Digital de yatırımcılar arasında.

Esasen borsa 2010 yılında başlayıp sonra devamını getirmeyi başaramayan Eris Borsasının yeni versiyonu. Başında da Thomas Chippas var. Ekip 25 kişi ve borsa hem bireysel hem de kurumsal bazda dijital paralara ve türevleri olan dijital varlıklara yatırım imkanı veriyor.

ErisX’in temel hedefi müşterilere Bitcoin, Bitcoin cash,Ethereum ve Litecoin için geniş çaplı fiziksel olarak dağıtılabilecek vadeli işlemler ürünleri sunmak. Ayrıca kripto para ticareti için de spot bir pazar oluşturmak. Bu alanda yeni kurulmuş Finance Magnates şirketinden Mark Lamb, fiziksel olarak dağıtılan BTC sözleşmlerinin önemine dikkat çekerek, şöyle bir açıklama yapıyor:

“Fiziksel olarak dağıtılan vadeliler bu alana kurumsal seviyede likidite imkanı sağlayacak ve aynı zamanda kar zarar marjını daraltıp, kayıt derinliğini arttıracak. Borsa bu haliyle uygun kripto borsası arayanlar için yeterince kendini geliştirmiş görünüyor.”

DRW kurucusu Don Wilson’a göre ise ErisX kurumsal kabul yönündeki engelleri aşacak ve piyasaya yeni bir hava getirecek.

ErisX ve BakktErisX kurumsal nakit peşinde koşan tek borsa değil tabii. Bu yılın başlarında kurulan Bakkt borsası da bu aalanda, içinde Microsoft (NASDAQ:MSFT), Starbucks (NASDAQ:SBUX) ve Intercontinental borsasının da olduğu şaşırtan bir listeyle gelmişti.

ErisX ve Bakkt rekabet edebilir mi? Uzmanlar iki borsanın da rekabet gücü olduğu görüşünde. ICORanker CEO’su Jeff Koyen’ göre Iki tarafta kurumsal ve geleeksel yatırımcıları çekmek için yarışıyorlar. Bu yarışta güvenlik açısından kriptoların diğer varlıklardan daha fazla risk taşımadığına yatırımcıları inandırmak için çaba gösteriyorlar. Her iki borsa da çok cazip seçenekler sunuyor ve kazananı söylemek için ise çok erken. Koyen Bu iki borsa rakip gibi görünse de aslında aynı taraftalar diyor. Mücadelenin diğer tarafında ise kripto dünyası Wall Street’in ağır topları ile savaşıyor: Coinbase ve bunların mali çözümleri, Gemini’nin servislerinin geniş yeplazesi gibi.

Koyen devamla: “her iki arena da kriptoların uzu vadeli başarısı için kritik öneme sahip. Geleneksel paranın da bu işe dahil olmasına ihtiyacımız var ve aynı zamanda kripto topluluğunun da daha yasal olmasına. Ancak oyunun ortasında beklenmedik birisi gelip tüm kartları alırsa hiç şaşırmam çünkü nihayetinde burası kripto dünyası.”

Kripto dünyasında çok büyük fırsatlar olduğunun belirten bir diğer uzman DX borsası kurucu ortağı Skowronski, düzenlemeler ve güvenilirlik faktörlerinin ayırıcı özelliğinden dem vuruyor. Bu iki borsa bir çeşit atlama taşı görevi görecek, diğeri ise SEC’in Bitcoin ETF onayı. Bu ikisi Kripto para piyasasını tamamen canlandıracak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ErisX Wall Street Destekli Liste İle Kripto Para Piyasasına Giriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Fiyatları İlk 6 Ay Kötü Olabilir! Deloitte Teknoloji Raporunda Blockchain’e “Yıkıcı Teknoloji” Olarak Yer Verdi Robert Sluymer: Bitcoin’de haftalık RSI seviyesi, yaklaşan boğanın ilk sinyali Bitcoin kritik seviyenin üzerinde Bitcoin fiyatı için bu saatlere dikkat! En İyi IEO’lar Hangileri?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır