Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti!

Ana Sayfa » GÜNCEL » EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti!
EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti!


Son yaşanan kripto krizi herkesi derinden sarstı. Ripple ve Ethereum’un yerlerinin değişmesine sebep olan kaos sırasında Stellar gözünü Bitcoin Cash’e dikti.

Stellar Gözünü Bitcoin Cash’e DiktiSon 10 gündür kripto piyasasını derinden sarsan kriz sırasında çok taşlar yerinden oynadı. 210 milyar dolar bölgesinde hareket eden toplam piyasa büyüklüğü yaklaşık 65 milyar dolar kaybederek 144 milyar dolarları gördü. Yazı yayına hazırlandığında ise 152 milyar dolar bölgesindeydi.

Kriz başlamadan bir gün önce yani 13 Kasım 2018 tarihinde Stellar EOS’u yerinden etmiş ve 5.lik koltuğuna oturmayı başarmıştı.

(İlgili: Stellar XLM EOS’u geçerek 5.lik koltuğuna oturdu)

En şaşırtıcı süprizlerden birisi şüphesiz Ripple’ın (XRP) Ethereum’u (ETH) geçmesi oldu. XRP toplam piyasa büyüklüğü şu an 18.2 milyar dolar iken Ethereum’da bu değer 14.2 milyar dolar. Yani tam 4 milyar dolarlık büyük bir fark oluştu.

Benzer bir değişim kısa süreli de olsa 4.lük koltuğu için yaşandı. Krizin tetikleyicisi olan Bitcoin Cash hash savaşlarının esas oğlanı BCH 600 dolar bölgesinden 200 dolara kadar düştü. Bu düşüş Stellar’ı (XLM) kısa süreli de olsa 4.lük koltuğuna çıkardı. Tablo hemen hemen şu şekildeydi:


Hemen hemen tüm kripto paralar Bitcoin’e paralel hareket ederken Ripple ve Stellar’ın sürüden ayrı hareket ettiği görülüyor. Bu şüphesiz iki kripto paranın kurumsal saygınlığı için değerli. BTC ve BCH’tan kaynaklanan bu kripto krizinde en az etkilenen bu iki kripto para oldu diyebiliriz.

(İlgili:Piyasalar kızıla boyanmışken Ripple ve Stellar neden farklı hareket ediyor?)

Markets.com’dan Neil Wilson “kan banyosu devam ediyor” diyor

“Bu seviyeler alım için bir fırsat mı? Bence şimdilik değil. Öyle görünüyor işler daha da kötüye gidecek. Piyasa henüz dibi görmedi.”

EToro’nun uzman analisti Mati Greenspan ise şunları belirtti:

“6.000 dolar seviyesinden bir sonraki psikolojik destek 5.000 dolardaydı. Maalesef kolayca geçildi. Bana sorarsanız bir sonraki direnç 3.500 dolar seviyesinde. Son zamanlarda yaşanan düşüş ile alıcı piyasasına daha çok yaklaştık.”

(İlgili:Mati Greenspan’ın de aralarında olduğu 6 Bitcoin uzmanı Bitcoin’de dibin neresi olduğunu yorumladı)

Bu düşüş Bitcoin tarihinde ilk kez olmuyor. 2013 Kasım ayında zirve yapan Bitcoin düşüşünü tam 2015 Ocak ayına kadar sürdürmüştü. Şüphesiz o günlerden alınacak dersler var. Geleceğe yön vermenin yolu tarihini iyi bilmekten geçer

(İlgili: Bitcoin 2015’te bundan daha kötüsünü yaşadı ya sonra?)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

EOS’u egale eden Stellar gözü Bitcoin cash’e dikti! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IOTA Bosch ile birlikte piyasa modeli geliştiriyor Ripple kritik bir OTC borsasında listelendi EOS 10% oranında geriledi Amazon Web Services ve PwC İsviçre’deki Blockchain Etkinliğine Ortak Oldular Azerbaycan Ülkenin Kamu Hizmetleri ve Hukuk Sistemi İçin Blockchain ve Akıllı Kontratlar Kullanacak Facebook’un Kripto Parası İddialı Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır