Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

‘EOS Blockchain Değildir’ İddiasına EOS Topluluğundan Yanıt Geldi

Ana Sayfa » GÜNCEL » ‘EOS Blockchain Değildir’ İddiasına EOS Topluluğundan Yanıt Geldi
‘EOS Blockchain Değildir’ İddiasına EOS Topluluğundan Yanıt GeldiEOS‘un blok üreticilerinden biri, yakın zamanda Whiteblock tarafından yayınlanmış rapora cevap verdi.

Tartışmalı Çalışma

Blockchain sektöründeki test şirketlerinden olan Whiteblock, yakın zamanda EOS ağı hakkında bir araştırma yaptı. Şirket, iki ay boyunca sürdüğü çalışmanın sonucunda EOS’un aslında bir Blockchain’den ziyade bir ‘bulut hizmeti’ olduğuna karar verdi.

Şirketin hazırladığı rapora göre EOS, Blockchain teknolojisine ait en temel özellikleri dahi barındırmıyor. Ayrıca bu rapora göre EOS ağı şu an için oldukça merkezi durumda.

Whiteblock’un yaptığı araştırmalara göre EOS ağındaki blok üreticileri, ağ içerisinde çok ciddi bir rol oynuyorlar ve bu da ağın ‘merkezi’ olmasına yol açıyor.

Şirketin yayınladığı bu raporun detaylarını birkaç gün önce paylaştığımız yazıda görebilirsiniz.

Cevap Geldi

İrlanda’daki blok üreticilerinden olan eosDublin, ConsenSys tarafından denetlenen ve Whiteblock tarafından yürütülen bu araştırmaya kendi blogu üzerinden cevap verdi:

“Biri sizin topluluğunuza laf attığı zaman doğal olarak rahatsız olursunuz. Topluluk olarak EOS’a hem maddi hem manevi şekilde oldukça bağlanmış durumdayız. Bu yüzden bu gibi iddialar bizim için hayli önemli.”

Whiteblock tarafından yürütülen çalışmada Ethereum destekçisi olarak gösterilen ConsenSys de rol oynadı. EosDublin’in ConsenSys hakkındaki yorumu şu şekilde:

“EOS’un rakibini destekleyen bir şirketin parasıyla yapılan bu çalışmanın EOS topluluğunda yarattığı gerginliği tahmin edebilirsiniz.”

EosDublin, yapılan araştırmaya verdiği yanıtta EOS ağındaki blok üreticilerinin sıkı bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirtti. EosBlock’a göre EOS ağındaki ölçekleme sorunları tartışılmaya devam ediyor ve topluluktaki isimler mevcut sorunları iyileştirmenin yollarını arıyorlar. EOS’un henüz oldukça genç bir ağ olduğunu da vurgulayan eosDublin, şöyle ekledi:

“EOS daha 5 aylık. Daha yeni yeni emeklemeyi öğreniyoruz. Önümüzdeki beş ay içerisinde neler olacak izleyin.”

‘EOS Blockchain Değildir’ İddiasına EOS Topluluğundan Yanıt Geldi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

‘EOS Blockchain Değildir’ İddiasına EOS Topluluğundan Yanıt Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bloomberg: Bitcoin’de dönüm noktası ufukta Kripto Paralar Düşüşte; Çin Gözlemcileri Blockchain’i Düzenlemek İstiyor İran “Kripto Riyal” Öncesi Bitcoin Yasağını Kaldırıyor Reddit Kurucu Ortağı: Ayı Piyasası Kripto Yeniliği İçin İyi Bir Şey Dünyanın En Güçlü İsmi Konuştu: Bitcoin’i Pek Sevmiyorum, Facebook Ne Yaptığını Bilsin! Galatasaray Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır