Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil Üretecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil Üretecek
Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil ÜretecekEndonezya merkezli bir finans şirketi, sosyal projelerde kullanılabilecek yeni bir Blockchain platformu geliştiriyor. Şirketin iddialarına göre bu projede birbirinden farklı teknolojiler kullanılacak. Ancak belki de en ön plana çıkan iddia, oluşturulacak bu platformun tamamen ‘şeriat’ uyumlu olacağı.

Sosyal projelerde kullanılabilecek mikrofinans çözümleri üstünde çalışan Blossom Finance, ‘sukuk’ olarak bilinen ve şeriata uygun olan türde tahviller üretmeyi ve bunları Blockchain teknolojisiyle desteklemeyi planlıyor.

Projenin üst düzey yetkililerinden olan Khalid Howladar, yakın zamanda gerçekleşen bir konferansta proje hakkında bazı yorumlarda bulundu. Howladar’ın açıklamalarına göre projenin en vurucu noktalarından biri, tüm sistemin Blockchain teknolojisiyle desteklenecek olması. Howladar, yeni platformun Blockchain teknolojisi sayesinde çok fazla kişiye hitap edebileceğine inanıyor:

“Yeni teknolojiler sayesinde eskisine kıyasla çok daha ucuz yöntemlerle müşteri kazanabiliyorsunuz. Oluşturacağımız yeni tahvilde bir kar-paylaşım yapısı bulunacak ve yüzde 10 civarında kar oranı olacak.”

Geleneksel tahvil ürünlerinde ciddi faiz oranları bulunabiliyor ancak Blossom Finance’in üreteceği tahviller kar-paylaşım modelinden faydalanan ürünler olacak.

Şeriat yasalarına uygun tahvillere genel olarak ‘sukuk’ adı veriliyor. Blossom Finance, bu yılın mayıs ayında özel bir sukuk platformu oluşturmuştu. Bu platformunda sukukların verimliliklerini arttırmak için Ethereum tabanlı akıllı kontratlardan faydalanılıyor.

Blockchain ve akıllı kontrat gibi teknolojiler, tahvil piyasalarında faaliyet gösteren şirketlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Hatta Dünya Bankası, ağustos ayında Blockchain tabanlı bir tahvil oluşturmayı deneyerek 81 milyon dolar civarında para toplamayı başardı.

Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil Üretecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Endonezya’daki Şirket, Blockchain’i Kullanarak Şeriat Uyumlu Tahvil Üretecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kullanabileceğiniz En İyi Bitcoin Lightning Uygulamaları Litecoin (LTC) Fiyatı Yüzde 17 Arttı! Bitcoin, Ripple ve Ethereum Değerleniyor: Ama Bu Altcoinler Roket Değerine Ayarlandı! 23 Kasım Bitcoin fiyat analizi: BTC 4.500 doların altını gördü Çinli Yönetici: Çin’in Kripto Paralar ve Blockchain ile ‘Aşk ve Nefret’ İlişkisi Var Türk Kripto Para Projesine, Binance’den Önemli Belge!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır