Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ekonomist: Bitcoin ”Tamam ya da Devam” Döneminde – Hamle Yapması Gerekiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ekonomist: Bitcoin ”Tamam ya da Devam” Döneminde – Hamle Yapması Gerekiyor
Ekonomist: Bitcoin ”Tamam ya da Devam” Döneminde – Hamle Yapması Gerekiyor2018 yılı özellikle kripto para dünyası açısından ciddi bir ayı piyasasına tanıklık etmemize neden oldu. 2017 yılının sonlarına doğru akla hayale bile gelmeyecek fiyatlar üzerinden değerlendirilen kripto para birimleri, 2018 yılında her ay daha fazla düşerek yoluna devam etti. 2017 yılında elde edilen değerlerin bir çoğu 2018 yılında kayboldu ve piyasa %80 üzerinde değer kaybı yaşadı. Bir çok ekonomist bu konu yüzünden Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini eleştiri yağmuruna tutarken, Ekonomist Tyler Cowen ise olayın biraz daha farklı olduğunu düşünüyor.

Bloomberg’de yayınlanan ortak bir makaleye göre, George Mason Üniversitesi profesörlerinden Tyler Cowen, kripto para piyasasının fiyat açısından çökmesinin aslında genel kripto para dünyası için faydalı olabileceğini ve bunun gelecekte daha büyük bir şeyleri getirebileceğini iddia etti. 19. yüzyılda demir yolu hisselerinde ve 2000’li yıllarda dotcom çöküşünde yaşanan olaylara değinen Cowen, bazı olumsuzlukların yanı sıra oldukça fazla olumlu olayın yaşandığına işaret etti.

”İnternet hisseleri 2000 – 2002 arasında dot-com çöküşü ile dibi buldu ancak daha sonra bunun kötü şirketleri temizleyip, Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Google (NASDAQ:GOOGL) gibi firmaların yükselişini sağlayan sıradaki teknoloji devrimi için yolu açtığı ortaya çıktı.”

Cowen’a göre kripto para birimleri neredeyse sıfırdan, 800 milyar dolara kadar artış yaşadı ancak sektör ”saçma fikirlerin ICO’lar ile fonlanması sonucu kirlendi”.

”Kriptonun sonunda kendi sosyal değerini kanıtlayacağı bir noktadayız. Ancak bu ne anlama geliyor olabilir? Kripto’yu internet üzerinden medya için bir araç veya mikro ödemeler için kullandığınızı düşünün. Veya belki de telefonda bir yabancıya sosyal güvenlik numaranızın son dört hanesini söylemek yerine, blockchain’i kendi kimliğinizi doğrulamak için kullandığınızı hayal edin.”

Cowen’e göre içinde bulunduğumuz dönem Bitcoin için ”tamam ya da devam” ve ”lafla peynir gemisi yürümez” dönemi. Hangi yolun seçileceği ise önümüzdeki yıllarda belli olacak.

Ekonomist: Bitcoin ”Tamam ya da Devam” Döneminde – Hamle Yapması Gerekiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ekonomist: Bitcoin ”Tamam ya da Devam” Döneminde – Hamle Yapması Gerekiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Singapur’dan Bitcoin’in Doğum Gününe Özel ‘Token Günü’ Hamlesi! Chainalysis: Hala Aktif İki Grup, 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Hacklenmesinden Sorumlu Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri Yeni Bitcoin fiyat tahmini: Lambo test sürüşüne çıkabilirsiniz Bitcoin düşüşü: Kripto para kısa vadede alarm veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır