Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dubai 2020 Yılına Kadar, İlk Blockchain Tabanlı Şehir Olabilir Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dubai 2020 Yılına Kadar, İlk Blockchain Tabanlı Şehir Olabilir Mi?
Dubai 2020 Yılına Kadar, İlk Blockchain Tabanlı Şehir Olabilir Mi?Dubai‘yi düşündüğümüzde, aklımıza çoğunlukla Arap milyarder hayat tarzı, 6 yıldızlı oteller ve dünyanın en yüksek gökdelenleri geliyor. Ancak bölge, sadece bunlarla değil, blockchain teknolojisine yaptığı yatırım ile de ön plana çıkmakta. Hükümet yetkilileri Dubai’yi 2020 yılına kadar ilk blockchain tabanlı  şehir yapmakta oldukça kararlı.

”Akıllı Dubai” isimli projenin genel müdürü Dr. Aisha Bint Butti Bin Bishr, şehrin kendisini blockchain ve kripto para merkezi olarak konumlandırma konusunda oldukça avantajlı pozisyonda olduğunu ve önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde tamamiyle blockchain entegresi bulunan bir akıllı şehir olabileceğini düşünüyor.

Birleşik Arap Emirliklerinin Blockchain Akıllı Şehri
Akıllı Dubai projesinin arkasındaki isimler, dünyanın dört bir yanından en yenilikçi blockchain startup firmalarını bulup bunları Dubai içerisinde hizmet vermeye yönlendirmek amaçlı Global Blokchain Challenge isimli bir blockchain odaklı yarışma düzenliyor.

Dr. Aisha Bint Butti Bin Bishr, bu projenin Dubai’nin kripto para birimleri ile ilgili işletmeler konusunda potansiyelini arttırdığını söyledi ve ekledi:

”Dubai kendisini rekor bir sürede blockchain endüstrisi içerisindeki girişimciler ve yenilikçiler için küresel bir merkez haline getirdi. Birleşik Arap Emirlikleri paralel bir şekilde yenilikçi teknolojileri kullanma ve bunları hem vatandaşlar hem de ziyaretçiler için gelişmiş, birbiri ile bağlantılı ve sıkıntısız bir şehir tecrübesi haline getirme ve kullanma konusunda önemli bir adım kat etti.”

Dubai, hükümet tarafından destekli Akıllı Dubai projesi ile şehri 2020 yılına kadar tamamiyle blockchain tabanlı bir şehir haline getirmenin yanı sıra, bir çok devlet kurumunu da blockchain teknolojisi kullanır hale getirmeyi planlıyor. Elde edilen başarılar da göz önüne alınırsa, 2020 yılına kadar Dubai’nin bunları başarması oldukça muhtemel gözüküyor.

Dubai 2020 Yılına Kadar, İlk Blockchain Tabanlı Şehir Olabilir Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dubai 2020 Yılına Kadar, İlk Blockchain Tabanlı Şehir Olabilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Korkulan oldu: Bitcoin fiyatı 4.000 doların altında! Piyasa hala ciddi kayıplar yaşıyor Sıcak Gündem: Wirex, XRP’nin Apple Pay ödemeleri üzerinde çalışıyor! Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor! Binance Yeni Blockchain Tabanlı Bağış Sitesini Tanıttı Tom Lee’den herkesi sevindirecek yeni Bitcoin tahmini Bitcoin hareketlerinde patlama: Balinalar BTC yükselişinde yüzeye çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır