Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dolar, Halen Kripto Para Piyasalarını Domine Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dolar, Halen Kripto Para Piyasalarını Domine Ediyor
Dolar, Halen Kripto Para Piyasalarını Domine EdiyorBelirli dönemler boyunca kripto para piyasalarına ait detaylı verileri yayınlayan CryptoCompare isimli araştırma şirketi, bu sefer de Ekim ayına ait ayrıntılı bir kripto para piyasası analizi yaptı.

Şirketin çalışmalarından elde edilen verilere göre, kripto para sektörü halen doların dominasyonu altında. Geride bıraktığımız ay boyunca kripto para piyasalarında hakim olan itibari para dolar olurken; doları ise Japon Yeni ve Kore Wonu takip etti. Doların hakimiyeti yüzde 50’nin biraz üzerinde yer alırken, Japon Yeni’nin kapladığı hacim yüzde 21, Kore Wonu’nun ise yüzde 16 oldu.

Haberini geçtiğimiz günlerde de sizlerle paylaştığımız gibi, Kore Won’unun etkisinin artmış olması, Güney Kore piyasaları için olumlu bir gösterge olarak yorumlanıyor. Özellikle de 7-15 Ekim tarihleri arasında Kore Won’unun işlem hacminde büyük bir artış görülmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bu üç para biriminin ardından Euro, en fazla kullanılan itibari para olmayı başardı. Euro’nun pastadan aldığı toplam pay ise yüzde 9’da kalırken, İngiliz sterlini ise 100’de 1’lik bir dilimde kendine yer bulmayı başardı.

Raporda aynı zamanda merkezi olmayan borsaların başarısızlığına da dikkat çekildi. Yetkililer, merkezi olmayan borsaların yarattığı toplam işlem hacminin ay boyunca sadece 2,4 milyon dolar olduğunu saptarken, bu rakamın da toplam hacmin yüzde 0,4’ünü ancak karşıladığı ortaya kondu.

Yetkililer, mevcut tablo göz önüne alındığında merkezi olmayan borsaların, merkezi alternatifleri karşısında zor durumda olduğunu ifade etti.

Dolar, Halen Kripto Para Piyasalarını Domine Ediyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dolar, Halen Kripto Para Piyasalarını Domine Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak haber : IMF Başkanı Christine Lagarde ” Merkez bankaları kripto para çıkarabilir “ Bitcoin Şantajcıları, Fidye Yazılımdan, Bomba Tehditlerine Geçiş Yaptı Ripple Labs XRP Satışında Rekor Kırdı 400 Milyon Dolar Binance CEO’su Changpeng Zhao: Yatırım İçin Güzel Bir Zaman Ethereum 228 dolar seviyesini test edebilir R3 Platformunun Eski Yöneticisi, Blockchain Startup Firması AlphaPoint’e Katıldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır