Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dolandırıcılık İddiaları Sonrası Bu Altcoinin İşlemleri Tüm Borsalarda Durdurulabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dolandırıcılık İddiaları Sonrası Bu Altcoinin İşlemleri Tüm Borsalarda Durdurulabilir
Dolandırıcılık İddiaları Sonrası Bu Altcoinin İşlemleri Tüm Borsalarda Durdurulabilir

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Private, CNN tarafından dün haberleştirilen ve CoinMetrics tarafından ortaya iddiaları doğruladı. Onları “matematiksel olarak doğru” olarak nitelendiren geliştirme ekibi, ekiplerinde hiç kimsenin fazladan üretilen koinlerin nereye yatırıldığını bilmediğini söylüyor. Yine CoinMetrics, bu koinlerin en az 300.000 tanesinin borsalardan geçtiğini belirtti.

Bitcoin topluluğunun (hangi kullanıcıların esas olarak BTCP blok zincirinde ücretsiz koin talep ettikleri) Bitcoin Private’i düşük fiyatlardan alması nedeniyle, bu durumun tüm Bitcoin Private tedarikinin önemli bir kısmı veya veya kullanımda olan tedariğin bizzat kendisi olduğu vurgulanıyor.

Bitcoin Private konuyu eksiksiz bir şekilde araştırarak suçlunun tek bir geliştirici ile ilgili olduğunu belirledi. Geliştirici airk42 olarak isimlendirilmiş. Bu kişi ortaya çıkan bir problemi çözüp ödül istediğinden beri Bitcoin Private’e herhangi bir katkıda bulunmuş da değil. Bu kişi aynı zamnda BTCP’nin isteğe bağlı alım satımların belirli bir blok yüksekliğinde coinbase para girişleri olarak eklenebilmesi için ithalatı inceden ayarlayan kişi.

Geliştirici sorunu tamamlar, kendi kodunu birleştirir ve ödülü gönderilir. Sahte çatal bloklarını doğru bir şekilde doğrulamamış düğümler nedeniyle çatal madenin kullanılmasına izin veren bir kod satırı eksiktir. […] Eksik kod satırı aşağıdaki gibidir: || tx.vout.size ()> 1. CoinMetrics raporu yayınlandıktan sonra biz bu eksikliği belirledik.

Bitcoin Private, söz konusu geliştiricinin kendi yanlışlığını kullandığına inanmıyor. Bunun yerine, tanımlanamayan bir “kötü oyuncu” nun BTCP blok zincirinin kurulması sırasında virüse fayda sağladığına inanıyorlar.

Halka açık olan çatal madeni sırasında, kötü bir oyuncu bu virüsü kullanarak 2 milyon madeni para yarattı. CoinMetrics tarafından ortaya çıkarılana kadar katkı ekibi tarafından bu durum fark edilmedi.

Bitcoin Private Ekibi Depozito ve Para Çekme İşlemlerinin Borsalarda Kapatılmasını İstedi
Durumla ilgili resmi açıklamaya göre, Bitcoin Private, tüm borsalardan Bitcoin Private’ın derhal para yatırmalarını ve çekilmelerini durdurmalarını istedi.

BTCP Katkı ekibi Borsalarda BTCP alım satım işlemlerinde para yatırma ve çekme işlemlerinin kapatılmasını istedi.

Katkı ekibi şu anda parmakları işaret etmek istemiyor, ancak korumalı adreslerin kullanılmasına rağmen, borsalardan yasal olarak istenmeleri halinde bu işlemleri yapanların kimlikleri ortaya çıkarılabilir. Ya bir dava ya da bir yasa uygulayıcı kurum, sahte koinleri aklayan borsalara karşı geçerli bir mahkeme celbi getirmek zorundalar.

Bitcoin Private bu durumu herkesin yaşayabileceği bir durum olarak nitelese de, oran çok yüksek. Bahsi geçen kişi Bitcoin Private kod temeli hakkında bilgisi olan biri, hatayı fark edecek ve kullanacak kadar keskin olan biri. Bu bağlamda virüsün kod yazarı, geliştirme ekibindeki biri ya da güçlü bir blok zinciri geliştirme arka planı olan küçük toplulukta derine gömülmüş biri.

Kodun açık kaynak olması ve çatal madeninin Twitter’da açıklanması nedeniyle, yeterli blok zinciri geliştirme bilgisine sahip olan herhangi biri de onu kullanabilirdi.

“HitBTC ile temasa geçtiler”, ancak HitBTC’nin basit istek üzerine kullanıcı bilgilerini açıklaması pek mümkün değil. Zira borsalar kullanıcı gizliliğini garanti eden sözleşmelere uymak zorundalar. Eğer borsalar bu kişinin kimliğini kolayca açığa çıkarsalardı, kendileri bizzat yasal işlem başlatırlardı. Bunun yerine, yasal kanallar yoluyla korsanın kimliğini tespit etmek en iyi seçenek olacaktır.

Bitcoin Private Tüm Korumalı Paraları Ortadan Kaldıracak
Bu sorunu çözmek için, Bitcoin Private, korumalı adreslerde tutulan tüm paraların yok edileceğini açıkladı. Bu sahte koinlerin ortadan kaldırılması aynı zamanda bir dizi yasal koinleri de ortadan kaldıracaktır. Temel olarak blok zincirini yeniden yazan bir hardfork gerekecek ve borsalara gönderilen alım satım işlemlerinde, olumsuz bir ekonomik etkiye sahip olabilir.

CoinMetrics, 1,7-1,8 milyon yasal olmayan bozuk parayla birlikte 20 binden daha az sayıdaki meşru BTCP madeni parasının korumalı adreslerde bulunduğuna inandıklarını belirtti. Ekibimiz, sert çatal ve korumalı tüm paraları varlığından çıkarmak için bir seçenek tercih ediyor. Bu 20 bin meşru madeni paranın yok olmasına yol açsa da, 1,7-1,8 milyon gayr-ı meşru madeni parayı dolaşımda bırakmanın alternatifi olarak bunun tercih edileceğine inanıyoruz. Bu durum, aşırı arz sorununu da ortadan kaldıracaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Dolandırıcılık İddiaları Sonrası Bu Altcoinin İşlemleri Tüm Borsalarda Durdurulabilir appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dolandırıcılık İddiaları Sonrası Bu Altcoinin İşlemleri Tüm Borsalarda Durdurulabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Otomobil endüstrisi IOTA’nın büyümesi için kilit sektör olabilir Binance CEO’su DHA’ya Konuştu! 5 Avrasya Ülkesi Dolar Baskısından Kurtulmak İçin Ortak Kripto Para Tasarlıyor Trump’tan Savaşın Dozunu Arttıracak Bitcoin Çıkışı Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığı fikrine SEC Başkanı’ndan onay Bitcoin Fiyatı (BTC) kırılıma yaklaşıyor, 10.250 dolar kritik seviye

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır