Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Kripto Balinası’ndan Kripto Tarihinin En Büyük Transferleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Kripto Balinası’ndan Kripto Tarihinin En Büyük Transferleri
Dev Kripto Balinası’ndan Kripto Tarihinin En Büyük Transferleri

2/2


2/2

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para birimi borsası ve bugün dünyadaki en büyük kripto balinası olarak bilinen Coinbase, kripto varlıklarından (çoğunlukla BTC, ETH ve LTC’i içeriyor) yaklaşık 5 milyar ABD doları tutarındaki kısmı soğuk hava deposuna transfer etmeye karar verdi. Bunun nedeni ise şirketin varlıklarını daha güvenli hale getirmek olarak belirtiliyor.

Coinbase bugün, dolaşımdaki Bitcoin’lerin yüzde 5’i, Ethereum’ların yüzde 8’i ve tüm Liteceoin’lerin yüzde 25’ini transfer ediyor
Bu devasa işlem kripto para sektörünün tarihindeki en büyük varlık göçü olarak işaretlenecek. 19 Aralık’ta göç açıklamasından bu yana Coinbase Borsası tarafından bugün, günümüzde dolaşımda bulunan tüm Bitcoin’lerin yüzde 5’i, tüm Ethereum’ların yüzde 8’i ve tüm Litecoin’lerin yüzde 25’i transfer ediliyor.


Dev Kripto Balinası
Coinbase Borsası, şirketin şu anda müşterilerinin varlıklarının güvenliği konusunda sahip olduğu taahhüdünü kanıtladığını onayladı. Çünkü kripto varlıklarını, çok güvenli bir tesise transfer ediliyorlar.Göçün ana nedeni ise şirket tarafından kullanılan soğuk hava depolarının iyileştirilmesi. Şimdi Coinbase Borsası, kripto varlıklarını korumak için daha önce kullanılanlardan daha güvenli ve ulaşması daha da zor olan “dördüncü nesil” bir sistem kullanacak.

Coinbase’den kripto varlıkların güvenliği ve yönetimi için büyük bir hamle
Coinbase tarafından yazılan orijinal blog yazısına göre, böyle bir sistemi kullanmanın asıl nedeni, anahtarların kaybolduğu veya çalındığı zaman kolayca ortaya çıkabilecek sorunların önlenmesi. Varlıkların güvenli olduğundan emin olmak için, her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için Coinbase Borsası tarafından kasada düzenli denetimler yapılacak.

Coinbase Borsası, yeni sistemin, varlıkların güvenliğinden ödün vermeden aynı hizmeti kullanarak her türlü kripto parayı saklamaya yardımcı olacağını iddia ediyor. Bu, Coinbase Borsası’nın sahip olduğu kripto varlıklarının güvenliği ve yönetimi için büyük bir güncelleme.

Kripto balinası, 2019 yılına hazırlanıyor: Kripto varlıklarının güvenliğini arttırıyor
Bunun gibi hareketler yatırımcıları fiyat düşüşleri yaşanabileceğinden korkutabilirken Coinbase, bilgisayar korsanlarına bu varlıkları denemek ve çalmak için herhangi bir şans vermemek adına önceden varlıkların transferleri konusunda konuşmadığını doğruluyor. Coinbase Borsası, genelde kripto varlık göçünden sonra açıklama yapıyor.

Kripto varlık göçü hareketine hazırlık, şirket içinde aylarca gizlilik içinde yapıldı ve bu gizlilik personelin çoğunu kapsıyordu. Bu süreç dört gün sürdü, ancak çoğunlukla herhangi bir sorun olmadan yapıldı. Şimdi Coinbase Borsası, 2019 yılı için hazırlanırken, varlıkların tümü yeni ve daha güvenli kasada temin ediliyor.


Coinbase Borsası’nı içeren diğer önemli güncellemeler
Coinbase Borsası’nı içeren diğer önemli güncellemeler, tezgah üstü (OTC) alım satım masasının piyasaya sürülmesi, borsa platformuna yeni ERC20 tokenlerinin eklenmesi ve PayPal’ın geri çekilme entegrasyonu olarak belirtilebilir.

Çarşamba günü ise en büyük Bitcoin balinası Coinbase Borsası’nın güvenlik başkan yardımcısı Philip Martin, borsanın son dönemde piyasayı tedirgin eden neredeyse dünyanın en büyük kripto para göçünü nasıl gerçekleştiği konusunda açıklamalar yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Dev Kripto Balinası’ndan Kripto Tarihinin En Büyük Transferleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Kripto Balinası’ndan Kripto Tarihinin En Büyük Transferleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ukrayna’da Yeni Yasa Tasarısı: Kripto Para İşlemlerine Vergi Geliyor YouTube’un Bitcoin yasağına Kim Dotcom yorumu: Daha fazlasına hazır olun McAfee Çıldırdı, ABD Hükümetine Salvo Üstüne Salvo 2019 Yılında En Çok Hangi Kripto Paralar Yükselecek? Uzmanlar Yanıtladı! Ethereum (ETH) 250 doları görürse, 400 doları da görebilir! Dolar mı Bitcoin mi? Hangisi Kara Para Aklamada Daha Çok Kullanılıyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır