Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası!
Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası!Dark web mecralarında uyuşturu satışı yapan ve bunu kripto paralar karşılığında yürüten Gal Vallerius isimli kişi, Amerikan mahkemelerince çok sert bir cezaya çarptırıldı.

Dark web platformlarında Oxymonster olarak da bilinen 36 yaşındaki Valerius, Amerikan hakim Robert Scola tarafından 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Valerius ilk olarak Texas’taki Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası’na gitmek için yola çıktığı esnada Atlanta hava alanında yakalanmıştı.

Kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı ile suçlanan Valerius’un aralarında eroin ve kokain olan birçok uyuşturucu maddeyi dark web platformlarında kripto paralar karşlılığı sattığı ifade ediliyor. Valerius, tüm bu satışlar için toplamda 100 Bitcoin’den fazla bir para almış. 36 yaşındaki adamın ayrıca bir dönem de Bitcoin Cash karşılığı bu satışları yaptığı da ifade ediliyor. Valerius’un aynı zamanda elinde 122 BCH da bulunduğu belirtildi. Bu tüm kripto paraların total varlığı ise yaklaşık 700 bin dolar ediyor.

Amerikan mahkemeleri dark webn platformlarında dönen dolaplara karşı son dönemde ciddi bir mücadele içerisine girdi. Bilindiği üzere daha önce de dark web platformlarının bilinen isimlerinden birisi olan Ross Ulbricht 144 bin 336 Bitcoin’i ile birlikte tutuklanmış ve ömür boyu hapse çarptırılmıştı.

Şimdi Valerius’un cüzdanları ile ilgili gereken tüm bilgileri hükümete vereceği belirtildi. Elde edilecek Bitcoin’ler ise açık arttırma yolu ile satışa çıkarılacak ve daha sonra bu satışlardan elde edilecek gelirler çeşitli işlerde kullanılacak.

Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dark Web Satıcısına 20 Yıl Hapis Cezası! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı 4 Yıl İçinde 100.000 Dolar’dan Yüksek Olacak Rus Merkez Bankası Test ICO’sunu Tamamladı Japonya’ya Yeni Kripto Para Düzenlemeleri Geliyor Ethereum (ETH) 250 doları görürse, 400 doları da görebilir! Hazır Mısınız? Netflix’ten Çok Özel Kripto Para Belgeseli Geliyor! 11 Eylül Belgelerini Yayınlamakla Tehdit Eden Gruptan Fiyat Listesi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır