Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Craig Wright’ın Şirketi, ”Küresel Adli Takibat” İçin Avukat Arayışına Girdi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Craig Wright’ın Şirketi, ”Küresel Adli Takibat” İçin Avukat Arayışına Girdi!
Craig Wright’ın Şirketi, ”Küresel Adli Takibat” İçin Avukat Arayışına Girdi!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright‘ın şirketi nChain, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada kendilerine ait olan patentlerin telif ve kullanım haklarını savunması ve ”küresel adli takibat” yapması için bir avukat arayışına girdiklerini belirtti.

Firmanın Londra ofislerinde çalışacak olan avukatın, blockchain teknolojisine ve özellikle Bitcoin’e ilgisinin olması ve bunun yanı sıra bilgisayar bilimi, elektronik, fizik veya matematik alanlarının en azından birinde lisans diplomasına sahip olması zorunlu koşulmakta. Tabii ki başvuran avukatın Avrupa Patent Vekilliği için gerekli şartları da taşıması gerekiyor.

Söz konusu kişi işe başladıktan sonra nChain’in patentlerine aykırı kullanımları tespit edip ilgili yetki bölgesinde firmanın haklarını savunacak. Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesinin yanı sıra, geçtiğimiz Kasım ayında yaşanan Bitcoin Cash hard fork’unda bütün ilgileri üzerine çekmeyi başaran Craig Wright, geçtiğimiz ay içerisinde Twitter üzerinden birçok kişiyle patent kavgasına girmiş ve elinde yüzlerce kripto para ve blockchain ile ilgili patent hakkı olduğunu vurgulamıştı.

2017 yılında Reuters kaynağı nChain’in sadece İngiltere içerisinde blockchain ile ilgili 50 patent başvurusunun olduğunu belirtmişti. Firmanın üst düzey yöneticilerinden Jimmy Nguyen konu hakkında yaptığı açıklamada firmanın 666 patent başvurusunun olduğunu dile getirdi ve patentlerin alanı oldukça geniş gözüküyor.

Görünüşe göre Craig Wright sahip olduğu blockchain ve kripto para patentlerini korumakta ve bunları düşmanlarına karşı kullanmakta oldukça kararlı.

Craig Wright’ın Şirketi, ”Küresel Adli Takibat” İçin Avukat Arayışına Girdi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Craig Wright’ın Şirketi, ”Küresel Adli Takibat” İçin Avukat Arayışına Girdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

11 Temmuz kripto para piyasaları özeti – Bitcoin fiyat analizi Trezor T Model Donanım Cüzdanı, 10 Yeni Alt Koin İçin Destek Vermeye Başladı! Galatasaray Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor! Anket: “Bitcoin 100.000 doları aşıp milyonlara çıkacak.” Ripple (XRP) fiyatı zıpladı: Bu hamle boğaları sahneye çıkarır mı? Litecoin Hash Rate’i Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır