Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Consensys, Asteroid Madenciliği Şirketini Satın Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Consensys, Asteroid Madenciliği Şirketini Satın Aldı
Consensys, Asteroid Madenciliği Şirketini Satın Aldı



Ethereum odaklı şirketlerden birisi olan ConsenSys, yaptığı son hamle ile Planetary Resources adındaki bir asteroid madencilik şirketini satın aldığını duyurdu. Satın alınan şirket tarafından yapılan açıklama ile de bu haberler doğrulanırken, şirketin CEO’su Chris Lewicki ve baş danışman Brian Israel’in de satın alım sürecinin ardından ConsenSys’e katıldığı bildirildi. Konuyla ilgili daha fazla bir maddi detay ise paylaşılmadı.

2012 yılında kurulan girişim şimdiye kadar yaptıkları ile ciddi manada başarı kazansa ve takdir toplasa da, Haziran ayından bu yana fonlama konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bir yatırımcı bulmak konusunda zorluklar yaşayan girişim, bu sebepten ötürü de ConsenSys’ten gelen bu hamle ile birlikte, rahat bir nefes almayı başardı.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”ConsenSys ekosisteminin vizyonu ve misyonu bizleri çok etkiledi. Bizler de, Ethereum’un geleceğine olan inancımızdan ötürü, bu tarz bir hamleye oldukça sıcak yaklaştık. Birlikte, artık otomatize edilmiş sistemler ve uzay madenciliği konusunda çalışıyor olacak olmak, çok değerli bir durum. İnsanoğlunun şu anda keşfedilmeyi bekleyen potansiyelini birlikte açığa çıkarmak istiyoruz.”

Şirketin CEO’su Chris Lewicki ise, platforma yaptıkları yatırımdan ötürü ConsenSys ekibine teşekkürü bir borç bildiğini ifade ederken, birlikte çalışacak olmalarından ötürü de oldukça mutlu olduklarını belirtti.

Bakalım asteroid madenciliği ve de ConsenSys ekseninde yaşanan bu gelişmeler, işi gelecekte ne tarz bir boyuta taşıyacak…

Consensys, Asteroid Madenciliği Şirketini Satın Aldı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Consensys, Asteroid Madenciliği Şirketini Satın Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Yükseliyor Mu? Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinden iyi sinyaller geliyor Ripple (XRP) İçin 2019 Fiyat Tahminleri: XRP Yakında Sahneye Boğaları Çıkarıyor! Dovey Wan: Çin, Vergi Adımı Atmalı Bitcoin için genel yapı bir miktar olumsuz Vietnam’da Kripto Para Çalışmaları Düzenleniyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır