Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına Soruşturma

Ana Sayfa » GÜNCEL » Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına Soruşturma
Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına SoruşturmaColorado Eyaleti’nde ekonomik ve finansal olaylar ile ilgili birimin başkanlığını yapan Gerald Rome, yaptığı açıklama ile dört farklı ICO platformuna kaydı yapılmamış tokenleri yatırımcılara teklif ettiği gerekçesi ile mahkeme celbi yolladı.

ICO’lar konusunda ABD’nin diğer birçok bölgesi gibi sert tedbirler alan ve dolandırıcılık vakalarına karşı yatırımcıları koruma yönünde adımlar atan Colorado eyaleti yetkilileri, dünkü başlattığı soruşturma ile birlikte son dönemde ICO şirketlerine karşı başlattığı soruşturma sayısını da 12’ye çıkarmış oldu.

Bitcoin Investments Ltd, Pink Date, Prisma ve Clear Shop Vision Ltd isimli dört ayrı firmaya soruşturma başlatan yetkililer, şimdi savunmaları dinleyecek.

Bunlardan ilki olan Bitcoin Investments Ltd şirketi, portföyünde 700 milyon dolardan daha fazla yatırım ürünü bulundurduğunu iddia ediyordu. Platformun aynı zamanda yatırımcılarına günlük kar vaad ettiği de gelen haberelr arasında.

Prisma ise kendi platformunun tokeni olduğunu iddia ettiği PRIS coini tanıtırken, yatırımcıların ilk yatırımlarının hemen ardından yüzde 27’ye varan karlar alabileceğini iddia etmesi ile dikkatleri çekmişti. Bir arbitraj botu olarak çalışan platformun da sahtekar olduğu ortaya çıktı.

Bir diğer platform olan Clear Shop Vision’ın da Haziran 2018’den bu yana üç ayrı ICO’yu listelediği ifade ediliyor. Şirketin SEC ile ilgili olarak verdiği ‘uyumluyuz’ türevi bilgilerin de sahte olduğu ortaya çıkarken, konuyla ilgili yapılacak açıklama ise merakla bekleniyor.

Bakalım bu firmaların akıbeti, önümüzdeki günlerde nasıl şekillenecek?

Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına Soruşturma isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Colorado’da Dört Kripto Para Firmasına Soruşturma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vitalik Buterin’den, Justin Sun’a 1 Nisan şakası Paribu borsası Monero ve Zcash’i neden listelemediğini açıkladı Bitcoin tarihindeki ilk FED faiz indirimini görebilir… Faiz indirimi, BTC’yi nasıl etkiler? Son 5 yılda Kurumsal Yatırımcıların % 41’i ICO’lara Yatırım Yaptı Mark Zuckerberg, Facebook’ta Kripto Çalışması Yapacak Gate.io Önde Gelen Kripto Paraların da Aralarında Olduğu 19 Koin’i Delist Ediyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır