Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CoinCenter Araştırma Müdürü: Bitcoin Aracı Rolünü Ortadan Kaldırıp, Çeşitliliği Garanti Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » CoinCenter Araştırma Müdürü: Bitcoin Aracı Rolünü Ortadan Kaldırıp, Çeşitliliği Garanti Ediyor
CoinCenter Araştırma Müdürü: Bitcoin Aracı Rolünü Ortadan Kaldırıp, Çeşitliliği Garanti Ediyor

2/2


2/2


Yakın zamanda ABD senatosu tarafından yapılan Bankacılık, Konut ve Kent Sorunları temelli komitede, ”kripto para birimleri ve blockchain ekosistemini keşfetme” isimli küçük bir duruşma da yapılmıştı. Hatırlanacağı üzre ”Dr. Doom” isimli ünlü ekonomist Nouriel Roubini de söz konusu duruşmaya katılıp, özellikle kripto paralar ve blockchain hakkında ‘yine’ aşırı yorumlarda bulundu.


İlgili haber:
Ünlü Ekonomist Roubini: Bitcoin Gerçek Anlamda Merkeziyetsiz Değil ve Buterin Ethereum’un Diktatörü

Roubini, Bitcoin‘in madenciler ve balinalar yüzünden Kuzey Kore’den bile daha merkezi olduğunu, piyasa hacmine göre ikinci kripto para birimi Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in ise tam bir ”diktatör” olduğunu vurgulamıştı.

Roubini’nin aksine, kripto para birimleri ve blockchain hakkında iyi yorumlar yapanlar da oldu. CoinCenter araştırma müdürü Peter Van Valkenburgh, kripto para ekosistemini ve hala açık blockchain ağını etkileyen düzenleyici konular hakkında konuştu.

Valkenburgh temel olarak komitenin blockchain teknolojisini anlamasına ve bunun yakın gelecekte internetin olmazsa olmaz bir parçası haline geleceğini kanıtlamak için oradaydı.

Valkenburgh’un ifadelerine göre, Bitcoin devrimsel bir nedene ve amaca sahip. CoinCenter yetkilisine göre Bitcoin dünyadaki ilk kripto para birimi ve yine dünyanın ilk blockchain ağı sayesinde işlem yapabildi. Bitcoin ile ilk blockchain ağı temel olarak dünyanın herhangi yerindeki bir kişiye, bilgisayar ve temel internet bağlantısı yardımıyla değer yollayıp değer alabilmek için üretildi.  Bunun yanı sıra Bitcoin aracı kişileri veya tarafları ortadan kaldırdığı için, gerçek anlamda devrimsel niteliklere sahip.

CoinCenter Araştırma Müdürü: Bitcoin Aracı Rolünü Ortadan Kaldırıp, Çeşitliliği Garanti Ediyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CoinCenter Araştırma Müdürü: Bitcoin Aracı Rolünü Ortadan Kaldırıp, Çeşitliliği Garanti Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Emin Gün Sirer’den Çin’in kripto yasası ile ilgili yorum Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri Blok Başına Bitcoin İşlemleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde EOS Yöneticilerinin İstifası Hakkında Tone Vays’tan Yorum Geldi: ”Saçmalayamam” Bitcoin yeni rekor kırdı, peki sırada ne var?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır