Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi
Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi

2/2


2/2


Coinbase, yakın zamanda ABD Başsavcısı Barbara Underwood tarafından yapılan açıklamalara cevap verdi ve yasa dışı bir faaliyette bulunmadığını belirtti.

Başsavcılık Ofisinin Şüpheleri

ABD Başsavcısı Barbara Underwood, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak kripto para borsalarının çeşitli riskler barındırdıklarını, bu risklerin başında da manipülasyonun geldiğini belirtti.

Başsavcı bunun yanı sıra birkaç ay önce 13 farklı kripto para borsası hakkında detaylı bir araştırma yapılmasını talep etmişti. Başsavcının ofisi aralarında Coinbase, Binance, Kraken gibi borsaların da bulunduğu on üç borsanın gizli ticaret yapıyor olmasından ve güvenlik konusunda yetersiz olmasından şüpheleniyor.


İlgili haber:
ABD Başsavcılığı Üç Büyük Kripto Para Borsasının Faaliyetlerinden Şüpheleniyor

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamalara göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, ticaret hacmine dair yayınladığı verilerde sahtekarlık yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılmış çeşitli haberlere göre Coinbase, platformundaki işlem hacminin yüzde 20’sini aslında kendi başına sağlıyor ve bu hacmi müşterilerden almıyor.

Coinbase’ten Cevap Geldi

Coinbase, başsavcılık tarafından öne sürülen bu iddialara yanıt olarak bir blog gönderisi paylaştı. Coinbase, yayınladığı gönderide şirketin kendi lehine ticaret yapmadığını belirtti. Yapılan açıklamaya göre Coinbase’in ‘Coinbase Consumer’ hizmeti, müşteriden belli bir fiyat alıyor ve müşterinin alım-satım emrini olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamak için harekete geçiyor. Yapılan açıklamaya göre Coinbase bu işlemleri şirket adına değil müşterilerinin adına yapıyor.

Kaynak: Coinbase Blog
Coinbase’e göre medyaya ‘Coinbase kendi kendine ticaret yapıyor’ şeklinde yansıyan işlemler aslında Coinbase Consumer aracılığıyla yapılan işlemleri kapsıyor.

Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin, Bitcoin Madenciliğini ”Yasaklamayı” İstiyor! Bitcoin Ağında Saniye Başına İşlem Sayısı, Rekor Düzeye Geldi Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Coinbase’nin Başkanı ve COO’su Ayrıldı! Ripple Fiyatı Tehlikeli Bölgede: XRP İçin Sırada Ne Var? 13 Milyon TL’lik Türk Kripto Para Borsası Soygununda, PUBG Detayı Ortaya Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır