Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CME Raporu: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Olağanüstü Artış Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » CME Raporu: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Olağanüstü Artış Var
CME Raporu: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Olağanüstü Artış Var

2/2


2/2

Chicago Ticaret Borsası (CME)’de işlem gören Bitcoin Futures (Bitcoin vadelileri), 2018 yılının 3.çeyreğinde büyümesini sürdürdü. ABD merkezli Borsa, Bitcoin vadeli işlemlerinde olağanüstü artış olduğunu Twitter’da takipçileriyle paylaştı.

Bitcoin Vadelileri Üçüncü Çeyrekte Sıçrama YaptıBitcoin vadeli işlemlerinde olağanüstü artış olduğunu duyuran CME, Bitcoin vadelilerin ortalama günlük işlem hacminin 2. çeyreğe oranla 3. çeyrekte yüzde 41 arttığını bildirdi.Yine yılın 3.çeyreğinde Açık pozisyon veya Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde açık pozisyonların sayısının yüzde 19 oranında arttığını açıkladı.


Tablodaki hem 2.çeyrek hemde 3.çeyrekteki verileri incelediğimizde ilk çeyrekte çok yavaş bir vadeli işlem sirkülasyonu olduğunu görüyoruz. CME Borsası ise, Bitcoin vadeli işlemlerinde olağanüstü artış olduğunu ve 2.çeyreğin 1.çeyreğe kıyasla vadeli işlemlerde %93 Açık Pozisyonlarda ise %58 oranında değişiklik gösterdiğini ifade etti. 3.çeyrekte Bitcoin vadelileri toplam 3199’luk hacim artışıyla 1.çeyrekle arasında ciddi bir fark oluşturuyor.

CME Grubu, dünyanın en büyük borsalarından biri olarak gösteriliyor.Bunun yanında en büyük opsiyon ve vadeli işlem sözleşmelerinden birine sahip. Şirket ayrıca,10 Aralık’ta Chicago Board Options Exchange (CBOE) tarafından BTC vadeli işlemlerinin başlamasından kısa bir süre sonra, 17 Aralık’ta Bitcoin vadelilerini başlattığını duyurmuştu.


CNBC Cryptotrader Moderatörü: Bitcoin Patlama YapabilirEkim ayı başlarında, kripto para analisti ve CNBC Cryptotrader programının moderatörü olan Ran Neuner Bitcoin fiyatlarının yakında patlamaya hazır olduğunu söyledi. Bu patlamanın SEC’in ETF ile ilgili kararını açıklamasına yakın olabileceğini izleyicileriyle paylaştı. Neuner tahmininde, ETF’leri Bitcoin Vadelileri ile karşılaştırdı. Bitcoin vadeli işlemlerinde olağanüstü artış sonucu Bitcoin rallisini 6,691 $’dan 20.000 $’a kadar çıkarabileceğini söyledi.

CME Sadece Bitcoin Futures Hizmeti YapacakBloomberg, CME’nin yakın gelecekte Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto paran vadelilerine hizmet vereceğini planlamadığını bildirdi. CME’nin CEO’su Terry Duffy, şirketin ilk olarak Bitcoin geleceğine yönelik yaklaşımı üzerinde çalışma yapması gerektiğini açıkladığını.

San Francisco Federal Merkez Bankası 2018 yılında başlayan kripto piyasasındaki genel düşüşün sebebinin Bitcoin vadeli işlemlerin başlamasından kaynaklandığını iddia etti. Banka, BTC vadeli işlemler çıktıktan hemen sonra yaşanan “fiyat düşüşünün” asla bir “tesadüf” olmadığını belirtti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CME Raporu: Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Olağanüstü Artış Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yaşanan Artışlar, Borsaların Tıklanmalarına da Yansıdı FED Yöneticisine Göre Bitcoin, Kendilerinin Rakibi Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor Bitcoin Fiyatında Yön 8.400 Dolar mı? Bitcoin 2019’un en yüksek seviyesinde: Sıcak Bitcoin tahminleri Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır