Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Citibank, 2015’de Bir Banka Destekli Kripto Para İçin Çalışıyormuş!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Citibank, 2015’de Bir Banka Destekli Kripto Para İçin Çalışıyormuş!
Citibank, 2015’de Bir Banka Destekli Kripto Para İçin Çalışıyormuş!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasalarına damga vuran olaylardan bir tanesi de, hiç şüphe yok ki JP Morgan’ın banka destekli çıkaracağı yeni kripto parası JPM Coin oldu. Bu olay, sektördeki birçok analistin ve uzmanın çeşitli görüş ayrılıkları yaşamasına neden olurken; gelecekte bankaların benzer bir yol izleyip izlemeyecekleri de aynı zamanda ciddi bir merak konusu olmuştu.

JP Morgan gibi bir başka dev banka olan Citigroup’un da 2015’ten bu yana benzer bir proje için çalıştığı ortaya çıktı. Dublin’deki Citigroup (NYSE:C) İnovasyon Lab’ında çalışılan proje, ödeme sistemlerinde efektiflik artışı yapabilecek süreçleri araştırıyordu.

Araştırmacılar Citicoin denen bir kripto para ile bu süreci yapmak istese de, Citigroup Global Inovasyon Şefi Gulru Atak; kripto para kullanımının ödeme sistemlerinde her ne kadar gelecek vaad eden bir unsur olsa da, şirket olarak kısa vadede işe yarayacak bir şey aradıkları için bu planları ertelediklerini ifade etti.

Atak, şöyle konuştu:

”Deneylerimiz ve tecrübelerimize bakacak olursak, hali hazırdaki ödeme ekosistemiini kripto paralar ile hemen geliştiremeyeceğimizin farkına vardık. Bu teknolojiler, her ne kadar çok ciddi bir önem arz etseler de, şu an için doğru şeyi yapmaktan uzaklar. Uluslar arası ödeme sistemlerinde bir standart oluşturmak da kolay değil. Örneğin SWIFT’in bugünkü haline gelmesi ne kadar sürdü? Yeni sistemlerin de hayat bulması o yüzden uzun sürecektir ki bu çok normal.”

Citibank, 2015’de Bir Banka Destekli Kripto Para İçin Çalışıyormuş! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Citibank, 2015’de Bir Banka Destekli Kripto Para İçin Çalışıyormuş! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Milyar dolarlık şirketin CEO’su: “Bitcoin yakında 15 bin doları görecek.” Kripto Gündem’de İsmail Hakkı Polat’tan Libra Vurgusu Coinbase Pro’ya Üç Yeni Token Eklendi: EOS, Augur ve Maker Kripto Para Piyasaları Düştü, Madencilik Karşıtı Çevreciler Sevindi Lazarus Hacker Grubu Yeni Yöntemle Kripto Para Piyasasını Hedef Almayı Sürdürüyor! İngiltereli Finansal Düzenleyici Kurumundan ‘Endişeli’ Bitcoin Yorumu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır