Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Circle ve Coinbase Yeni Stablecoin İçin El sıkıştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Circle ve Coinbase Yeni Stablecoin İçin El sıkıştı
Circle ve Coinbase Yeni Stablecoin İçin El sıkıştı

© Reuters.  © Reuters.

Onlar geçmişte sıkı rakip olmuş olabilirler.  Ama şimdi Circle ve Coinbase yeni stabil koin için el sıkıştı. Anlaşma CENTRE Konsorsiyumu olarak biliniyor. İki endüstri devi arasındaki ortak girişim gerekli standartları oluşturarak ve açık internet üzerinde teknolojinin ihtiyaç duyduğu yetkiyi alıp çalışarak stabil koin piyasasına öncülük etmeyi amaçlıyor.

Konsorsiyum ilk önce 23 Ekim’de Coinbase platformlarında listelenmeye başlanan Cirle’ın  stabil koini USDC üzerine odaklanacak. Ortaklık stabil koin sağlayıcıların, pazarın güven konusunda can çekişen lideri Tether’in tahtını kapmak için giriştikleri yarış sonrasında geldi.

Circle ve Coinbase Yeni Stabil Koin’de Buluştu.Ortaklık dün Circle’ın kurucuları Jeremy Allaire ve Sean Neville tarafından bir blog post ile duyuruldu. İkili, ortaklığı, iki şirketin de kripto raylarında ve blockchain altyapısında açık bir global finansal sistem inşa etme vizyonunu paylaştığından dolayı ideal olarak tanımlayarak yolun devamı için heyecanlarını ifade ettiler. CENTRE Konsorsiyumu geçen birkaç ayda katlanarak büyüyen internet üzerindeki resmi destekli stabil koinlere bir standart oluşturmak için çabalayacak.

Yapılan açıklamada konsorsiyumun ilk girişiminin USD koin(USDC) olacağı belirtildi.  USD koin, Circle’ın yaklaşık 1 ay önce piyasaya sürdüğü ve hızla müşteri toplayan  stabil koini. En büyük Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay yakın zaman önce müşterilerine daha fazla seçenek sunmak istediğini söyleyerek USDC’yi de kendine ekledi. USDC ayrıca kripto vasileri olan kripto borsaları ve kripto cüzdanlarını da içeren 40’ın üzerinde platforma eklenmiş görünüyor.

USDC artık hem onun perakende platformlarında hem de Coinbase Pro platformunda 25 milyon Coin müşterisi için hazır.  Coinbase kullanıcıları resmi parayı USDC’ye çevirebilir ve USDC’lerini de resmi paraya sorunsuz bir şekilde dönüştürebilir.  Circle USDC’sini tamamen sahibi olduğu Polinex borsasının da dahil olduğu platformlar vasıtasıyla sunuyordu.

Açıklamada CENTRE’in  tüm ilgili tarafların masada olacağı ortaklık bazlı bir anlaşma olduğu  belirtiliyor. Konsorsiyum  pipeline’da mevcut resmi üyelik kılavuzu ile kısa süre içinde networkta daha fazla yayınlayıcı tanıtacak. Zamanı geldiğinde konsorsiyum ayrıca üyelerine yolun devamını  daha iyi anlayabilmeleri için teknik yol haritası da sunacak.

Allaire veNeville açıklamayı bir toplantı çağrısı ile bitiriiyor:

“Açık standartları belirlemeye yardım etmek için endüstri liderleri olarak bir araya gelmek, herkesi etkileyecek  network inşa ederek daha geniş ve canlı bir ekosistem oluşturmamıza yardım edecektir.Bu da sonuçta dünya üzerinde pek çok insana benzersiz bir değer iletecektir.”

Kripto endüstrisindeki iki önemli ismin bu son girişimi sonuçta pek çoklarının, düşüşüne devam eden Tether’in yerine kendi stabil koinlerini yapmasıyla sonuçlanacak. Bitcoin’den sonra ticareti en çok yapılan Tether’in pazarda çok büyük bir payı var. Ancak tartışmalı bir zeminde kendisine duyulan güveni gittikçe kaybediyor. Henüz yakın bir zamanda pek çok borsada fiyatı dip yaparak Bitcoin’e geçici bir destek oluşmasına neden oldu. Gemini borsası da yakın zaman önce pek çok büyük borsada listelenen stabil koini Gemini Dollar’ı piyasaya sürmüştü. Bu hızla devam ederse Tether stabil koinlerin kralı pozisyonununu kısa süre sonra kaybedecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Circle ve Coinbase Yeni Stablecoin İçin El sıkıştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance CEO’su CZ, Malta’da Konuştu: Kısa Sürede Büyümemizde Şans Faktörü de Önemli Singapur’un En Büyük Nakliye Firması, IBM ile Blockchain Konulu Ortaklık İmzaladı! Dünya Ekonomik Forumu Blockchain’in Güvenliğiyle İlgili Rapor Yayınladı Lisanslı borsadan Bitcoin boğalarına büyük destek: BTSE Futures 100x’e kadar kaldıraç destekleyecek Litecoin’in (LTC) Kurucusu: Ağustos Ayında Gerçekleşecek Yarılanma Şok Etkisi Yaratacak Bu ay alınacak Bitcoin ETF kararı kripto para fiyatlarını derinden etkileyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır