Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç Aldı
Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç AldıÇin merkezli e-ticaret devi Alibaba (NYSE:BABA), Dubai merkezli olan ve Alibabacoin Foundation adını taıyan şirkete karşı açtığı davada ihtiyati tedbir elde etmeyi başardı. Alibaba, Dubai merkezli şirkete ‘Alibaba’ ismini kullandığı için dava açmıştı.

İki şirket arasında süren davaya şu an için New York’taki bir bölge mahkemesi bakıyor. Mahkeme, 22 Ekim’deki duruşmada Çin merkezli Alibaba’nın davasını haklı buldu ve onun lehine karar aldı.

Yargıç James Paul Oetken, isimlerdeki benzerlik yüzünden yatırımcıların kafa karışıklığı yaşayabileceklerini söyledi. Oetken, duruşmada aldığı kararla birlikte Alibabacoin Foundation’ın ABD sınırları içerisinde ‘Alibaba’ ismini kullanmasını yasakladı.

Wall Street Journal tarafından konu hakkında yapılan habere göre Alibaba Foundation, alınan mahkeme kararı sonrasında artık ABD sınırları içerisinde kendi tanıtımını yapamayacak. Tabii mahkemenin şimdikinden daha farklı bir karar alması durumunda bu durum değişebilir.

Alibabacoin Foundation, bu yılın hemen hemen başlarında bir ICO düzenleyerek 3.5 milyon dolar değerinde yatırım toplamıştı. E-ticaret devi Alibaba ise, Dubai merkezli şirkete ICO sonrasında bir dava açtı. Çin’in dev şirketi, Alibaba Foundation’ın böylesine benzer bir isim kullanarak insanları “kasıtlı olarak yanlış yönlendirdiğini” iddia ediyor.

Alibaba’nın temsilcileri, Alibaba Foundation projesinin kurucularının bu durumu düzeltmek için hiçbir faaliyette bulunmadıklarını söylemişlerdi. Bundan birkaç ay önce alınan mahkeme kararında Alibabacoin’e geçici bir yasaklama emri uygulanmıştı. Alibaba, daha önceden ihtiyati tedbir için başvuruda bulunmuştu ancak ABD’deki bir mahkeme bu kararı reddetmişti.

Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç Aldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Dev Şirketi Alibaba, Alibabacoin’e Karşı Açtığı Davadan Olumlu Sonuç Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

”Bitcoin İşe Yaramaz Bir Ağ” Dalga dalga yayılıyor: Bitcoin madenciliğinde virüs tehlikesi Bir gecede kepenk indiren Bitcoin borsası, müşterilerinin paralarıyla kaçtı İngiltere’de Kripto Paraları Düzenleme Çalışmaları Hızla Sürüyor Willy Woo: “Bitcoin fiyatının 8.000 dolara düşüşü halving öncesi benzersiz bir kurulum” Bitcoin yükselecek mi? Ünlü analiste göre birkaç hafta kaldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır