Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’in Dev Arama Motoru Baidu ‘Super Chain’in Whitepaperını Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’in Dev Arama Motoru Baidu ‘Super Chain’in Whitepaperını Yayınladı
Çin’in Dev Arama Motoru Baidu ‘Super Chain’in Whitepaperını YayınladıÇin merkezli arama motoru ve web hizmet şirketi Baidu, geçtiğimiz gün ‘Super Chain’ adlı bir ağ sistemine ilişkin whitepaper paylaştı: Baidu Blockchain White Paper V1.0.

Baidu Blockchain Lab tarafından yayınlanan whitepaperda ‘Super Chain’ adlı bir ağ sisteminin gelişiminden bahsediliyor. Yayınlanan whitepapera göre Baidu’nun bulut Blockchain platformu ticari amaçla kullanılmaya başlanabilir. Ayrıca altı farklı aplikasyon, Baidu’nun Blockchain platformuyla desteklenebilir: Totem, Degree Universe, Baidu Association, Treasure Chest, Encyclopedia Online ve Hubert.

Baidu’nun whitepaperda bahsettiği Super Chain, sıradan bir Blockchain’e kıyasla çok daha verimli çünkü Super Chain donanımlardan çok daha iyi bir şekilde faydalanabiliyor. Baidu’ya göre Super Chain içindeki düğümler, CPU kullanımını maksimum seviyeye çıkarmak için “çok çekirdekli paralel işlemcilikten” faydalanıyorlar. 

Super Chain ayında ‘yan ağ’ olarak adlandırabileceğimiz bazı paralel platformlar bulunuyor. Ağ içerisinde bir ‘ana ağ’ var ve bu ağ paralel ağlara bağlanabiliyor. Bu yan ağlar, ana ağı takip ediyor ve tüm ağlar arasında veri akışı gerçekleşiyor.

Whitepapera göre Baidu’nun önceliklerinden biri bu teknolojiyi gıda güvenliği, ürün kalitesi, üretim, perakende, finansal tedarik zinciri, fikri mülkiyet, turizm, seyahat gibi alanlarda kullanmak.

Baidu’nun geliştirdiği Super Chain içinde yer alan modüler hizmetler sertifika, dijital hak, işlem tamamlama, finansal tedarik zinciri, dijital varlık ve oyun gibi alanlarda çeşitli avantajlar sunacaklar.

Baidu, Super Chain ile ilgili Haziran ayında yaptığı duyuruda bu teknolojiyi özellikle kripto para madenciliğindeki masrafları azaltmak için kullanmayı düşündüğünü belirtmişti.

Çin’in Dev Arama Motoru Baidu ‘Super Chain’in Whitepaperını Yayınladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’in Dev Arama Motoru Baidu ‘Super Chain’in Whitepaperını Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deloitte’ten Yepyeni Bir Adım: Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Sistemi Bitcoin kârları için 350 bin Avustralyalıya vergi mektubu Bitcoin Madenciliği Yenilenebilir Enerji ile Devir Atlıyor 12 Bin Kripto Para Meraklısı En Güvenilir Bitcoin Borsasını Seçti İşte Bitcoin ve Kripto Para Dünyasındaki En Sıcak Gelişmeler CoinList Başkanı Andy Bromberg, Menkul Kıymet Token Arzlarından Umutlu:  ”ICO’ların Alternatifi Bulundu”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır