Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor
Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü GeliyorÇin‘deki İnternet sansürlerinden sorumlu olan kurum, ülkedeki Blockchain şirketleriyle ilgili yeni düzenlemeler hazırlıyor.

Çin’deki Siber Uzay İdaresi (CAC), bugün erken saatlerde “Blockchain Bilgi Hizmetlerinin Yönetimine İlişkin Düzenlemeler” adlı yeni bir bildiri yayınladı. CAC tarafından yayınlanan bu bildiride Blockchain üzerinden hizmet veren şirketlerin uyması gereken bazı kurallardan bahsediliyor.

Bu bildirinin içerisinde toplamda 23 farklı madde bulunuyor. Bu maddelerden birine göre ülkede Blockchain hizmeti vermeye başlayan her şirket, 10 gün içerisinde CAC’ye kayıt yaptırmak zorunda.

Ayrıca bu maddelere göre ülkedeki Blockchain startuplarının şirket isimlerini, hizmet türlerini, sektördeki rollerini ve sunucu adreslerini yetkililere bildirmeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra ülkedeki Blockchain şirketleri, Çin yasalarına aykırı sayılabilecek türdeki bilgileri veya içerikleri “kopyalayamayacak, üretemeyecek, yayınlayamayacak.”

Bu kuralları ihlal eden şirketler ilk olarak CAC’den bir ihtarname alacaklar. CAC, bu ihtarnamede şirketlere ilgili yasalara uymaları için belli bir süre tanıyacak. Bu süre zarfında faaliyetlerini yasalara uygun şekilde düzenlemeyen şirketler, 700 dolardan 30 bin dolara kadar para cezasına çarptırılacaklar.

CAC, bu konuyla ilgili düzenlemelerin taslağını ilk olarak geçtiğimiz yılın Ekim ayında yayınladı. Taslak maddelerden birinde haber yayıncılığıyla, eğitimle veya eczacılıkla ilgili faaliyetlerde bulunan Blockchain şirketlerinin ilgili kurumlardan lisans almaları öneriliyordu. Ancak ilerleyen zamanlarda bu maddeye gerek olmadığına karar verildi.

Çin’deki bazı şirketler geçmişte Blockchain teknolojisinden faydalanarak ülkedeki yasaları ihlal edebiliyorlardı. Ancak ülkedeki yetkililer bu gibi durumların önüne geçebilmek için Blockchain alanında daha sıkı düzenlemeler getirmeye başladılar.

Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Kripto Para Piyasası Bir Çöküşün Eşiğinde Olabilir Ripple (XRP) fiyatı yüzde 6 zıpladı! İşte ünlü analistlerin yeni seviyeleri Ayı piyasasında iddialı çıkış: Bitcoin için 500.000 Dolar halen masada Çin’in En Büyük Ödeme Sistemi Şirketi UnionPay’den OTC Traderlarına Uyarı! Binance Platformdaki USDT Piyasasının Adını Değiştiriyor: Sabitkoin Piyasası İspanyol Kripto Para Madencilik Firması, ICO ile Topladığı 68 Milyon Doları Geri Verecek!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır