Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’
Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’Çin‘deki Şenzen Uluslararası Arbitraj Mahkemesi, Çin sınırları içerisinde Bitcoin sahibi olmanın veya Bitcoin aktarımı yapmanın yasak olmadığını belirten yeni bir karar aldı. Bu yasak şu anlama geliyor: Çin’de her ne kadar ICO’lara ve kripto para borsalarına karşı uygulanan bir yasak olsa da Bitcoin ve diğer kripto paralar yasal olarak hala ‘mülk’ olarak değerlendiriliyor.

‘Kripto Para Aktarımı Yasak Değil’

Çin’deki bir vatandaş, içerisinde 490 bin dolar değerinde kripto para bulunan portföyünü yönetmesi için başka bir vatandaşla anlaştı. Ancak portföy sahibi, portföyünü yöneten kişiyi kripto paraları anlaşılan zaman dilimi içerisinde iade etmediği gerekçesiyle mahkemeye verdi.

Bir nevi emanet olarak aldığı kripto paraları iade etmeyen kişi, ülkedeki yasaklar yüzünden kripto para ile ödeme yapmanın yasa dışı olduğunu iddia etti ve bu yüzden kripto para aktarımı yapmadığını belirtti.

Durum mahkemeye taşındığında ise aslında ortada böyle bir yasağın olmadığı öğrenildi. Yargıç, Çin’de kripto para sektörüne karşı uygulanan yasakların kripto para işlemlerini kapsamadığını ve vatandaşların kendi aralarında kripto para aktarımı yapabileceklerini belirtti.

Mahkeme ayrıca davalı tarafın, davacı tarafa anlaşma şartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle 401,780$ değerinde ödeme yapmasına karar verdi. Davacı taraf, yapılacak ödeme miktarına faizin de eklenmesini talep etti ancak mahkeme bu talebi geri çevirdi.

Bu yılın başlarında Moskova’daki bir mahkemede de kripto paraları ‘mülk’ olarak sınıflandırma kararı aldı. Bu karar, hükümetin kripto paralardan vergi almasına olanak tanıyor.

Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de Black Friday indirimleri erken başladı! Yetişen alıyor!!! Ekonomist: Bitcoin Ticareti Yasa Dışı Kumar Kabul Edilebilir Bitcoin’de çöküş başladı! İşte ünlü analistlerin yeni BTC tahminleri StormGain Borsası yeni hizmetleriyle büyümeye devam ediyor Litecoin’den dakikalar içinde çift haneli artış: Son 7 ayın zirvesi Bitcoin madenciliği çevreye gerçekten zararlı mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır