Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin, Blockchain Firmaları İçin Çok Ağır Yeni Kurallar ve Regülasyonlar Getirecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çin, Blockchain Firmaları İçin Çok Ağır Yeni Kurallar ve Regülasyonlar Getirecek!
Çin, Blockchain Firmaları İçin Çok Ağır Yeni Kurallar ve Regülasyonlar Getirecek!



Çin’in 2018 yılının başlarında artan kripto para düşmanlığı, yeni yıla girmemize rağmen hala herhangi bir azalma belirtisi göstermiyor. Ülke, zaten halihazırda mevcut birçok kısıtlamaya ve yasağa rağmen, yakın zamanda blockchain şirketlerine uygulanacak olan yeni kısıtlamaları duyurdu.

Çin Sanal Gerçeklik Yönetimi (CAC), yaptığı bir duyuru ile dağıtık defter teknolojileri ile ilgilenen firmalara yeni regülasyonlar uygulanacağını açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre bu kurallar 15 Şubat tarihinde uygulanmaya başlanacak.

Çin hükümetinin getirdiği ‘zalimce’ regülasyonlar, blockchain startup firmalarının sahip olduğu verilere, devlet tarafından erişim sağlanmasını ön görüyor. Bu da Çin devletinin ve devlet yetkililerinin, hassas gördükleri içerikleri sansürlemelerini sağlayacak. Yeni regülasyonlar bunun yanı sıra şirketlerde çalışan personelin cep telefonu numarasından tutun da, kimlik numaralarına ve adreslerine kadar bütün bilgilerini talep etmekte.

Söz konusu yeni kurallar Çin içerisinde blockchain hizmeti veya halka blockchain hakkında teknik destek sağlayan internet sayfalarına ve mobil uygulamalara da uygulanacak. Bu durumdaki internet sayfalarının veya mobil uygulamaların, yasa uygulanmaya başladıktan sonra kendi domain isimlerini ve sunucu detaylarını 20 gün içerisinde kayıt ettirmeleri gerekiyor. Bunu yapmayan firmaların ağır bir şekilde cezalandırılacağı vurgulanmakta.

Verilecek cezalar arasında 740 dolardan 4.400 dolara kadar maddi yaptırımların uygulanabilecek olmasının yanı sıra, bazı ciddi suçlar için ağır ceza kanunlarının uygulanabileceği de belirtildi.

Çin, özellikle sosyal medya kanallarında kripto paralara karşıt başlattığı yasaklama ve sansür hareketini, blockchain teknolojisine de aktarmış gibi gözüküyor.

Çin, Blockchain Firmaları İçin Çok Ağır Yeni Kurallar ve Regülasyonlar Getirecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin, Blockchain Firmaları İçin Çok Ağır Yeni Kurallar ve Regülasyonlar Getirecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in gerçek hacmi ne? 10 borsadan 9’u BTC hakkında yalan söylüyor JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” Hem EOS hem de Cardano çift haneli arttı Trump’ın bombardımanı, Bitcoin’in tarihindeki en büyük boğa sinyali oluyor Bir Kullanıcı 1.100 BTC’yi 74 Dolardan Satışa Çıkardı! ABD’li Senatör: ‘Kripto Paraların Verimli Yanları Geliştirilmeli’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır