Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi Litecoin

Ana Sayfa » GÜNCEL » Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi Litecoin
Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi LitecoinLitecoin‘in kurucusu Charlie Lee, Crypto Insider’a bir röportaj verdi ve kripto para sektöründeki sorunlar hakkında konuştu.

Röportaja öncelikle Litecoin hakkında konuşmaya başlayan Lee, Litecoin’in başarısının ardındaki sırdan bahsetti. Lee’ye göre insanların Litecoin’i desteklemelerinin en büyük sebebi LTC’nin son derece “adil” olması.

Lee ayrıca LTC ile Bitcoin arasındaki ilişkinin gümüş ile altın arasındaki ilişki gibi olduğunu, insanların Bitcoin’e alternatif olarak LTC’yi seçtiklerini belirtti:

“Bu yüzden Litecoin’i anlamak kolay ve insanlar Litecoin’in neden değerli olduğunu kolayca anlayabiliyorlar. Bence Litecoin’in çok uzun süredir var olması ve stabil bir ağa sahip olması, uzun süredir saldırıya uğramaması gibi şeyler de etmen.”

Litecoin tıpkı Bitcoin gibi oyun teorisiyle güvence altına alınmış bir ağ. Lee, durum böyleyken Litecoin’in gayet “iyi korunduğunu” belirtiyor. Lee’ye göre ayrıca Litecoin madencilerinin kendi ağlarına saldırmak için bir sebepleri yok çünkü ortada nakamoto consensus’u var.

Altın ve Gümüş

Lee, yukarıda da belirttiğimiz üzere Litecoin’in Bitcoin’in yanında adeta bir “gümüş” görevi gördüğünü düşünüyor. Lee’ye göre Bitcoin’in yanına böyle bir alternatif getirilmesi gerekiyordu ve bu alternatif LTC oldu:

“Litecoin’i de tam böyle düşündüm. Fark ettim ki insanlar para olarak altını ve gümüşü kullanıyorlar. Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğüm için de bir gümüşe ihtiyaç duyulduğunu fark ettim. Dolayısıyla herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak, Bitcoin’e alternatif olacak bir gümüş istedim.”

Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi Litecoin isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Charlie Lee: Altın Alternatifi Gümüş, Bitcoin Alternatifi Litecoin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Güneş Enerjisine İlgi Artıyor, Gelir Kapısı Çıkıyor Birçok Borsa Bitcoin SV’yi Liste Dışı Bırakırken, SBI Holdings Bitcoin Cash’i Platformdan Çıkardı Wall Street Journal: ICO’ların Çoğunluğunda Bilgi Hırsızlığı, Kimlik Hırsızlığı ve Karşılanamayacak Vaatler Var! Dubai Gümrüğünde Çalışanlara Özel Bir Blockchain Atölyesi Düzenlendi Dev Kripto Para Borsası Binance 6-8 Saat Kapalı Kalacak Ripple fiyat analizi: XRP uyuyan bir boğa mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır