Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği Var
CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği VarGünümüzde kripto para sektörünü zorlayan en büyük unsurlardan birisi de düzenleme ve  CFTC (Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu) ve SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) gibi çeşitli hükümet kurumları tarafından yapılan yasal çerçeveler. Şu ana kadar ne SEC tarafından ne de CFTC tarafından kesin olarak belirlenen bir taslak olmasa da, ufak ufak düzeltmeler yapılmaya devam edilmekte. Yine de, 1 Ekim tarihinde CFTC’nin en yetkili kişisi, Chris Giancarlo, kripto para piyasası hakkındaki fikirlerini paylaştı.

ABD menşeli CFTC’nin başkanı olan Giancarlo, CNBC’nin ünlü muhabiri Bob Pisani ile Fast Money programında bir araya geldi ve endüstri içerisindeki düzenlemenin rolünü konuştu.

SIFMA etkinliği bünyesinde Washington’dan açıklamalarda bulunan Giancarlo, kendi düzenleyici kurumunun geçmişten beri dolandırıcılık ve manipülasyona karşı savaş açtığını ifade etti. Giancarlo geçtiğimiz hafta Boston federal mahkemesinin bir dava hakkında verdiği CFTC lehine kararı da övdü. Söz konusu dava My Big Coin isimli kripto para birimi startup firmasına karşı açılmış ve 2 milyon dolar cezaya bağlanmıştı.

Bob Pisani daha sonra Giancarlo’nun kripto para birimleri için gelecek tahmininde bulunmasını istedi ve piyasanın nereye gittiğini sordu. İyimser bir yorum sunan Giancarlo, şunları ifade etti:

”Bence kripto para birimleri burada kalıcı. Bana göre onlar için bir gelecek var. Ancak dolara veya diğer itibari para birimlerine rakip olup olmayacaklarından emin değilim ama yine de Dünyanın büyük bir bölümü Bitcoin gibi işlevsel para birimlerine aç durumda.”

CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği Var isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CFTC Başkanı: Kripto Para Birimlerinin Bir Geleceği Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bir Kriz Daha: 26 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Kayıplara Karıştı Bloomberg’e konuşan analist: Bitcoin, sıradaki parabolik döngünün başında Ayrılıkçı Katalan Liderleri Bitcoin ile Bağış Topluyor Qtum hard fork’u gerçekleşti: QTUM fiyatı yükselişe geçti Bitcoin ve Bu Altcoinlerdeki Kâr Getirisi Heyecanlandırıyor! Son Dakika: Ripple, Ethereum, TRON, Litecoin ve Stellar Haberleri Avustralya’daki Şirket Kendi ICO’sunu Durdurma Kararı Aldı, Sebep ‘Yasalar’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır