Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Cebelitarık Kripto Para Şirketlerine Lisans Dağıtmaya Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Cebelitarık Kripto Para Şirketlerine Lisans Dağıtmaya Başladı
Cebelitarık Kripto Para Şirketlerine Lisans Dağıtmaya BaşladıCebelitarık’taki bazı kripto para şirketleri, hükümetten resmi lisans almayı başardılar.

Cebelitarık’taki yetkililer bir süredir kripto para ve Blockchain sektörlerini geliştirebilmek için çalışıyorlar. Ülkedeki Ticaret Bakanı Albert Isola, hükümetin bu sektörleri “desteklediğini” söylüyor.

Cebelitarık Düzenlemeleri

Cebelitarık’ta Dijital Kayıt Teknolojisi (DLT) Düzenleme Sistemi adıyla sunulan yasa tasarısı bu ay içerisinde yürürlüğe girdi. Bu düzenlemenin amacı, Cebelitarık’ı hem kripto para hem de Blockchain şirketleri için cazip bir yer haline getirmek.

Ülkedeki yetkililerden lisans almayı başaran şirketler arasında en büyük kripto para borsalarından Huobi, İngiltere’nin ilk kripto para borsası Coinfloor, Avrupa merkezli borsalardan Covesting ve Gibraltar Blockchain Exchange bulunuyor.

Cebelitarık Ticaret Bakanı Albert Isola, yerel kripto para ve Blockchain sektörlerinin ekonomi için büyük önem taşıdığını söylüyor ve lisanslar hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Finansal düzenleyecimiz olan Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu, önde gelen bazı Blockchain şirketlerine DLT lisansı vermeye başladı.”

Cebelitarık’ın ticaret bakanlığını yapmanın yanı sıra İngiltere Parlamentosu’nun üyelerinden de olan Isola, kripto para ve Blockchain sektörlerinin çok hızlı bir şekilde geliştiğini, Cebelitarık’ın bu hıza yetişmeye çalıştığını belirtiyor.

Isola’nın açıklamalarına göre yerel hükümetin ilk amacı kripto para sektörünü vatandaşlar için güvenli bir hale getirmek, daha sonra ise bu sektörün kalkınmasına ve büyümesine katkıda bulunmak.

Cebelitarık, Malta gibi yerler kripto para ve Blockchain alanlarında attıkları adımlar sayesinde büyük ilgi görüyorlar. Bunun yanı sıra İsviçre’nin Zug kentinde de bu konuyla ilgili olumlu adımlar atılıyor.

Cebelitarık Kripto Para Şirketlerine Lisans Dağıtmaya Başladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Cebelitarık Kripto Para Şirketlerine Lisans Dağıtmaya Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı yönünü arıyor! İşte 2 analistten yön tayin eden BTC tahmini Kriptolar Düzenleyici Endişeler Işığında Düşük Seyrediyor Hacker’lardan el koyduğu Bitcoin’le dünyanın en zengin ikinci ülkesi oluyor Bitcoin Fiyatı Son Bir Yılın En Düşük Seviyesini Gördü Zengin İnsanların %68’i Bitcoin Alma Niyetinde! Kamudan SEC’e Çağrı: Bitcoin ETF’sini Onaylamayın!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır