Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CBOE Analisti: Bitcoin, Birçok Hisseden Daha Az Volatil

Ana Sayfa » GÜNCEL » CBOE Analisti: Bitcoin, Birçok Hisseden Daha Az Volatil
CBOE Analisti: Bitcoin, Birçok Hisseden Daha Az VolatilCBOE analisti Kevin Davitt yaptığı açıklamada Bitcoin’deki volalitenin giderek geleneksel hisse senetlerinden daha az hale geldiğini açıkladı. Son 20 gündeki verilere bakarsak Amazon’da bu volalite oranının yüzde 35, Nvidia’da ise yüzde 40 olduğunu ifade eden Davitt, popüler bir başka internet uygulaması olan Netflix’te ise bu rakamın yüzde 52 olduğunu açıkladı.

Davitt, Bitcoin’in en volatil döneminde dahi volalite konusunda geleneksel borsalardaki hisseler ile benzerlik gösterdiğini ifade etti. Kripto para piyasalarının şu anda giderek olgunlaşmaya başladığını ve bir süredir temel yapısal değişiklikler yaşadığını ifade eden başarılı analist; şu anda bu durumu normal olarak nitelendirmek için ise henüz erken olduğunu ve biraz daha vakit geçmesi gerektiğini belirtti.

Başarılı analist, konuyla ilgili şunları yazdı:

”Belki de şu anda kripto para piyasalarının olgunlaşmaya başladığını söyleyebiliriz. Bunu volalite oranlarına bakarak da görebiliyoruz. Ancak tabi ki bunun artık böyle gideceğini ya da bunun ‘normal’ bir şey olduğunu söylemek için henüz erken. Son birkaç aydır gördüklerimiz, bize piyasaların olgunlaştığını düşündürüyor. Bunun böyle sürüp sürmeyeceğini ise sadece zaman gösterecek.”

Bitcoin’de volalite gerçekten de uzunca bir süredir düşüşte. Tarihin en az volatil dönemini yaşayan BTC, uzunca bir süredir 6300 ve 6800 dolar seviyeleri arasında gidip gelmeye devam ediyor. Bazı analistlere göre, bu sürecin ardından ciddi bir hareket olacak. Analistler; bu hareketin aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü olacağı konusunda ise ikiye ayrılmış durumda.

CBOE Analisti: Bitcoin, Birçok Hisseden Daha Az Volatil isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CBOE Analisti: Bitcoin, Birçok Hisseden Daha Az Volatil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte başarılı 2 analistten sıcak Bitcoin fiyat tahmini İki ünlü analistten korkutucu Bitcoin ve altcoin tahmini Coinbase Yılda 8 Milyon Yeni Kullanıcı Ekledi Tahvil Kralı’ndan Bitcoin ve Kripto Piyasası Tahmini Facebook’un Kripto Para Birimine 4 Gün Kaldı! Uzmanlar Ne Düşünüyor? Bitcoin, bu kritik fiyat eşiğinde başarısız kalıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır