Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

California mahkemesi SEC’e dur! dedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » California mahkemesi SEC’e dur! dedi
California mahkemesi SEC’e dur! dedi

© Reuters.  © Reuters.

Bu hafta ABD’de yerel bir mahkeme önemli bir karar imza attı. Güney California mahkemesi SEC’e, Blockvest ICO tokenini tahvil olarak sınıflandırma yetkisine sahip olmadığını hatırlattı. Bölge mahkemesinin verdiği bu karar ülkede büyük yankı uyandırdı.

California mahkemesi SEC’e yetkisini aştığını hatırlattıMahkeme başkanı yargıç Gonzalo Curiel, SEC davasındaki kararda Howey Testi’nin gereklerini tam anlamıyla yerine getirmediğine hükmetti. Howey Testi, ABD’de bir varlığın tahvil olup olmadığını yasal olarak teyit eden bir metodolojidir. Gerekli 4 şarta sahip olan her varlık tahvil olarak değerlendirilir.(Howey Testi nedir? bakınız!)

Blockvest ICO, yatırım miktarları 100,000 doların altın olan toplamda 32 kişiden oluşan bir şirket. Davada savunma yapan bu çalışanlar, tokenleri sadece ağın nasıl çalıştığını test etmek amacıyla aldıklarını ve daha sonra bu tokenler ile herhangi bir yasa dışı faaliyetlerinin olmadığını ifade ettiler.

Mahkeme, böyle bir durumda SEC’in bu davaya müdahil olmasına gerek olmadığı sonucuna vardı. Zaten SEC, sanıklar hakkında herhangi bir illegal faaliyet kanıtlayamamıştı. Bundan dolayı yerel mahkeme, belirtilen delilleri de göz önünde bulundurarak verilen ihtiyat kararını kaldırdı.

Blockvest (BLV) piyasadaki en iyi otuz kriptonun yakından takip edildiği bir varlık değişim platformu idi. Bir ERC-20 tokeni olan BLV, kripto para birimi endeks fonu olarak da işlem görüyor.

SEC’in bundan sonraki hamlesi…California mahkemesi SEC’e rağmen bu kararı verdi Ancak yerel mahkemenin verdiği bu karar nihai bir karar değil. SEC’in elinde bu projeye suçlama olarak kullanabileceği birçok delil var. Örneğin Blockvest, herhangi bir yasal varlığı söz konusu olmayan Blockvest borsa komisyonu tarafından yönlendirilmiş. Ayrıca şirketin yatırımcılara, SEC tarafından faaliyetine izin verildiğini söylemesi ve bu şekilde yatırımcıları kandırması ile suçlanıyor.

Bu karar, SEC’in ICO’ların yoluna koyma çabalarına karşı Amerikan yargıçlarının bir direnişi olarak algılanmamalı. Davada birçok muğlak nokta olmasına rağmen, SEC hala ICO’lar üzerinde yargılama yetkisine sahip olan tek otorite.

Bahsi geçen dava, devam etmekte olan birçok ICO davasının yanında devede kulak gibi kalıyor. Birçok ICO projesi tahvil tokeni kayıtlarını yasaya uygun olarak yaptırmadıkları için SEC tarafından yargılanmaya devam etmektedirler.

Gidişata bakılırsa Blockvest davası epey uzayacak gibi duruyor. Ancak başarılı bir savunma yaparak ihtiyati tedbir kararını kaldırtmayı başartan BLV cephesini ileriki aşamalarda zorlu bir süreç bekliyor.

SEC’in Bitcoin ETF Kararını Onaylaması Piyasayı Trilyon Dolara Çıkarabilir yazısı için

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

California mahkemesi SEC’e dur! dedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü analist: Bitcoin’in 30K’lık boğa koşusu geliyor Bitcoin Yükseldi, Yatırımcılar 9.000 Doları Görmek İstiyor SEC, Bitcoin’i Uçurması Beklenen VanEck Bitcoin ETF’sine Onay Verecek mi? BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in Hala Deneysel Bir Proje Olduğunu Düşünüyor Bitcoin madenciliği devi Bitmain tetikte: Yarılanmaya sıkı önlem Bitcoin 9 bin doların altına mı dalacak yoksa fırlayacak mı? Analistler cevaplıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır